Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Veterinarija
JAV paukščių gripu užsikrėtė žmogus
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Jungtinėse Valstijose sveiksta paukščių gripu nuo pieninių galvijų užsikrėtęs asmuo, rašoma oficialiuose pranešimuose.

Tai antras atvejis šalyje, kai nustatytas teigiamas paukščių gripo testo rezultatas, po to, kai praėjusią savaitę virusu susirgo galvijai Teksase, Kanzase ir kai kuriose kitose valstijose. 

„Pacientas nurodė, kad vienintelis simptomas – akių paraudimas (atitinkantis konjunktyvito požymius), ir jis sveiksta“, – teigė JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC). Jam liepta izoliuotis ir vartoti antivirusinius vaistus nuo gripo.

Bioversija 2024 04 26 m7

CDC pridūrė, kad ši infekcija nekeičia paukščių gripo keliamos rizikos žmonių sveikatai JAV visuomenei vertinimo, kuris yra žemas.

Pirmasis atvejis užregistruotas 2022 metais Kolorade, tačiau tuomet virusu žmogus užsikrėtė nuo naminių paukščių. 

Ekspertai nerimauja dėl didėjančio žinduolių, užsikrėtusių labai patogeniško paukščių gripo H5N1 atmaina, skaičiaus ir galimo jos plitimo tarp žinduolių, nors žmonių užsikrėtimo atvejai išlieka labai reti.

Teksaso sveikatos departamentas pridūrė, kad galvijų užsikrėtimas nekelia pavojaus komerciniam pieno tiekimui, pieninėms įsipareigojus sunaikinti sergančių karvių pieną. Pasterizacija taip pat sunaikina visus virusus.

Jis taip pat pridūrė, kad stengiasi pateikti gaires užkrėstoms pieninėms, kaip sumažinti poveikį darbuotojams ir kaip žmonės, dirbantys su užkrėstais galvijais, turėtų stebėti, ar nepasireiškia ligos simptomai, ir atlikti tyrimus.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos