Biologinį saugumą tikrins nuolat
2017-02-07

Vilnius. Afrikinis kiaulių maras (AKM), net ir žiemą įsisukantis į ūkius, regis, ne visiems kiaulių laikytojams atrodo pavojingas. Nustačius AKM mažame ūkyje Biržų r., VMVT inspektoriai patikrino, kaip laikomasi biologinio saugumo reikalavimų kituose į ligos židinio zoną patenkančiuose kiaulininkystės ūkiuose. Pasak VMVT informacijos, iš patikrintų 11 ūkių tik 1 atitiko visus keliamus biologinio saugumo reikalavimus.

Kai kuriuose ūkiuose buvo netinkamai įrengti, užšalę dezinfekciniai barjerai, neaptvertos kiaulių laikymo (tvartų) teritorijos, labai dažnai netinkamai pildyti gyvulių judėjimo dokumentai. Ne visi kiaulių laikytojai keitė avalynę ir drabužius prieš patenkant į kiaulių laikymo vietą. Nedrausmingi ūkininkai sulaukė administracinių nuobaudų.

VMVT pažadėjo, kad dar aktyviau vykdys ūkių patikrinimus. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis apgailestauja, kad didžioji dalis smulkiųjų ūkininkų vis dar mano, kad biosaugos reikalavimus diegti reikia tik dėl VMVT inspektorių patikrinimų, o ne dėl jų pačių turto apsaugos.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Patikrinimai bus ne vienkartinio pobūdžio akcija, o nuolatinis kontrolės procesas. Kiaulių laikytojai turės apsispręsti - ar laikyti kiaules ūkiuose, kurie atitinka biologinio saugumo reikalavimus, ar jų atsisakyti. Ūkininkai nepagalvoja, kad į ligos židinio apsaugos ar priežiūros zoną patekus komerciniam ūkiui, jo vadovybė gali paduoti į teismą ūkininką, dėl kurio kaltės virusas išplito į aplinką ir atnešė didžiulių finansinių nuostolių", - kalbėjo M. Masiulis (nuotr.)

VMVT informuoja, kad neverslinių kiaulių laikymo vietas tikrins ir įgaliotieji veterinarijos gydytojai. Po jų atliktų patikrų gavę informaciją apie nustatytus pažeidimus, VMVT teritorinių padalinių inspektoriai nedelsiant vyks į ūkius.

Nesilaikantiems biologinio saugumo reikalavimų yra taikomos administracinio poveikio priemonės. Pirmą kartą pažeidusiems asmenims gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims - nuo 50 iki 1 450 eurų. Pakartotinai nustačius pažeidimus, asmenims - nuo 50 iki 550 eurų, vadovams - nuo 150 iki 2 300 eurų. Tarp poveikio priemonių, be baudų, numatytas ir gyvulių konfiskavimas.

VMVT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai