Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Afrikinis kiaulių maras – Klaipėdos r. ūkyje
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Klaipėdos r. Afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkiai nesiliauja. Naujas židinys patvirtinas Klaipėdos r. Priekulės seniūnijoje.

Trečiasis šiemet šalyje viruso atvejis užfiksuotas penkias kiaules laikiusiame  ūkyje, aplink nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. Į ribojimų zonas pateko 4 stambūs kiaulininkystės ūkiai, kurie, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) teigimu, patirs nuostolių dėl prekybinių apribojimų.   

VMVT direktoriaus pavaduotojo Pauliaus Bušausko teigimu, šalies žemėlapis itin sparčiai pildosi naujomis ribojimų zonomis. 

Bioversija 2024 07 09 m7

„Ūkininkai šią situaciją turi priimti labai rimtai. Visi atvejai kiaulių laikymo vietose nustatyti teritorijose, kuriose buvo aptikta ypač daug šernų, kritusių nuo AKM.

Atrodytų tiek kartų kartojome – AKM į ūkį patenka iš laukinės gamtos. Tačiau ir šį kartą ūkininkas, panašu, aplaidžiai žiūrėjo į biosaugos reikalavimus: pirminiais duomenimis, šėrė savo kiaules šviežia žole, maisto atliekų likučiais ir bulvėmis, nors netoliese auginamos bulvės buvo išknistos šernų. Tai galėjo būti potencialus užkrato šaltinis,“ – sako VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Ūkiams, patenkantiems į nustatytas apsaugos ir priežiūros zonas draudžiama išvežti kiaules  iš apsaugos zonos, o iš priežiūros zonos tik su atskiru VMVT leidimu. Taip pat priežiūros ir apsaugos zonoje, norint paskersti kiaules savo reikmėms, privaloma pranešti VMVT.

Liepos 2 d. AKM protrūkis patvirtintas Raseinių r. ūkyje, o birželio viduryje – Rokiškio r.

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos