Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Ūkininkams nerimas dėl galimos sausros, o ne karantino

Kauno r. Žemdirbiai laikosi karantino reikalavimų, tačiau nesėdi rankų sudėję. Tiesą sakant, didesnį rūpestį jiems kelia ne karantinas, o galima sausra.

„Būtina išsaugoti dešimtmečius kurtus ūkius. Kaimas per visas krizes ištempdavo Lietuvą. Valgyti visiems juk reikia, kažkas turi užauginti derlių, o nuo dejavimo lengviau nebus“, - sako Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Staliūnų ūkyje miežių sėja jau įpusėjo. Cukriniai runkeliai dar laukia savo eilės.G. Staliūnienė pabrėžė, kad ūkininkai atsakingai žiūri į karantiną - visi apsirūpinę apsauginėmis priemonėmis, dezinfekciniu skysčiu.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Kaime daugiau erdvės, ne vienas ūkininkas turi pirtelę, kurią dabar dažniau užkuria. Būtiniausių produktų prekybininkai atveža į namus arba nuperka vaikai“, - apie karantino ypatumus kaime kalbėjo Babtų seniūnijoje kartu su vyru ūkininkaujanti G. Staliūnienė.

„Gyvename, kaip gyvenę, nieko išskirtinio. Visi kaimynai aplink dirba, kruta“ – ta pačia filosofija vadovaujasi ir kitas Babtų seniūnijos ūkininkas Vytautas Žmuidzinavičius. Iš 470 ha ūkio dirbamos žemės 170 ha užima žieminiai rapsai, 216 ha žieminiai kviečiai, 1 ha pievų palikta arkliams.

V. Žmuidzinavičius jau pasėjo 85 ha pupų, dabar skuba iki Velykų nupurkšti rapsus. „Va, jau formuojasi žiedai, o juos labai mėgsta vabaliukai. Nenupurkši – nebus derliaus“, - rodė pirštu į rapsų pumpurus žemdirbys. Augalai dar gauna augimą pristabdančių medžiagų, kad labiau šakotųsi, nes 75 proc. derliaus užauga ant šoninių šakelių.

„Pernai buvo auksinis ruduo, žieminių augalų nesugebėjo pasėti tik tinginiai. Šiemet turėtų būti dviem savaitėmis ankstyvesnė javapjūtė“, - prognozuoja ūkininkas Vytautas Žmuidzinavičius

V. Žmuidzinavičiaus pasėliai gražūs: ir kviečiai, ir rapsai puikiai peržiemojo. Su tiekimu irgi jokių bėdų nėra: „Lytagra“, „Konekesko“, „Agrokoncerno grupė“, „Rovaltra“ ir kitos įmonės dirba. Trąšos iš Klaipėdos taip pat laiku atkeliavo.

Be savininko laukuose dirba  dar keturi darbininkai, ir V. Žmuidzinavičius džiaugiasi, kad visi sveiki. „Dėvime kaukes, naudojame dezinfekcinį skystį, sveikinamės be rankos paspaudimo, neslampinėjam po parduotuves, kad nesustotų darbai. Nesigirdi, kad ir kaimynai sirgtų“, - kalbėjo ūkininkas.

Po Velykų vėl užvirs darbai: bus tręšiami kviečių ir rapsų laukai. Vėliau technika persikels į sudygusių pupų plotą – ir čia reikia naikinti piktžoles.

Darbas darbą veja, orai geri, tik labai sausa, žemė suskeldėjusi, į griovelius pirštas telpa.

Žemdirbiai akylai seka orų prognozes. O pagal jas šiųmetis balandis bus 2 laipsniais šiltesnis ir 20 proc. sausesnis nei pernykštis. Taigi reikia skubėti tręšti, nes jei dirvos uždžius, augalų šaknys nesugebės paimti trąšų, nebus gero derlius, o trąšos bus išbertos veltui.

KRS inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos