Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Gyvenimas toks...
Panaikinus lyčių atotrūkį žemės ūkyje, pasaulis papildomai uždirbtų 1 trilijoną dolerių
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Paryžius. Panaikinus lyčių atotrūkį žemės ūkio ir maisto sektoriuose, kur moterys vis dar uždirba mažiau nei vyrai, pasaulio ekonomiką papildytų 1 trln. JAV dolerių, teigiama Jungtinių Tautų ataskaitoje.

Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO) atnaujino 2011 m. atliktą tyrimą šiuo klausimu ir nustatė, kad moterys ir toliau užima ribinę vietą žemės ūkio ir maisto sektoriuose.

Pranešime teigiama, kad moterų darbo sąlygos dažnai sunkesnės nei vyrų, nes joms tenka verstis atsitiktiniais, ne visos darbo dienos, neoficialiais ar žemos kvalifikacijos darbais.

Bioversija m7 2024 09 18

Jos sudaro daugiau nei pusę žemės ūkio darbuotojų daugelyje Užsachario šalių ir šiek tiek mažiau nei pusėje Pietryčių Azijos šalių.

Visame pasaulyje moterų padėtis yra prastesnė, kai kalbama apie prieigą prie žemės ir išteklių, tarkime, trąšų ir sėklų, finansavimo ar technologijų, o jų išgyvenimo galimybės dažnai labiau priklauso nuo žemės ūkio.

„Vyrų, turinčių nuosavybės teises arba garantuotas teises į žemės ūkio paskirties žemę, dalis yra du kartus didesnė nei moterų“, – nurodo FAO.

Per pirmuosius COVID-19 pandemijos metus 22 proc. moterų neteko darbo žemės ūkio ir maisto pramonėje, palyginti su vos 2 proc. vyrų.

Jų pajamos taip pat 18,4 proc. mažesnės nei žemės ūkyje dirbančių vyrų.

Nors daugumoje viešosios žemės ūkio politikos priemonių pripažįstami moterų patiriami sunkumai, tik 19 proc. jų lyčių lygybė nurodoma kaip tikslas.

Anot FAO, pašalinus šiuos skirtumus tarp moterų ir vyrų, susijusius su žemės ūkio produktyvumu ir darbo užmokesčiu, pasaulinis BVP padidėtų 1 proc. – beveik 1 trln. JAV dolerių. O štai žmonių, kurių prieiga prie maisto neužtikrinta, sumažėtų 45 milijonais.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
Visos apklausos