Kauno rajone išaiškinta apgaulingos apskaitos tvarkymu įtariama įmone
2017-11-09

Kaunas. Siekiant užkardyti šešėlinę ekonomiką, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atliko patikrinimus septyniose įmonėse, kurios specializuojasi mėsos gamybos ir prekybos srityje.

Kauno kriminalistai, tiriantys ekonominius nusikaltimus, turėjo duomenų, kad mėsos, įvairių jos gaminių bei šviežios skerdienos didmenine prekybą vykdanti įmonė teikia neteisingus duomenis apie pajamas. Antradienį jie atliko kratą šioje Kauno rajone įsikūrusioje įmonėje.

Pareigūnams pavyko užfiksuoti, kad į apskaitą galbūt neįtraukiama dalis grynųjų pinigų, gautų už parduotą skerdieną ir mėsos gaminius, teikiama apgaulinga pajamų ir pelno apskaita, pranešė policija.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Tą pačią dieną pareigūnai atliko kratas dar šešiose įmonėse, prekiaujančiose prieš tai minėtos įmonės produkcija. Įmonėse, įsikūrusiose Kazlų Rūdoje, Pagėgiuose, Kauno ir Marijampolės rajonuose, buvo suskaičiuoti sandėliuose esantys produkcijos likučiai.

Rasta daugiau nei 28 tonos kiaulienos skerdienos ir daugiau nei 12 tonų įvairių mėsos gaminių, kurių buhalteriniai sandėlio likučiai nebuvo įtraukti į apskaitą. Kratų metu paimta įmonių kompiuterinė technika, informacinės laikmenos ir 2015-2017 metų laikotarpio buhalterinės apskaitos dokumentai.

Įmonės 46 metų direktoriui ir 47 metų vyriausiajai buhalterei pareikšti įtarimai dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo. Jiems paskirtos kardomosios priemonės - rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimai.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai