Kaip Lenkijos prezidentas karves gelbėjo
2019-06-05

Varšuva. Neprižiūrimas ir laisvai migruojančias karves nuo mirties išgelbėjo aktyvistai ir Lenkijos vadovas.  

„Lenkijos prezidentas įlipo į karvių mėšlą“. Taip pavadino straipsnį „Politico“. Taip pat šmaikštaujama, kad Lenkijos politikai sugebėjo „išmelžti politinio kapitalo“ iš karvių bandos.

Lenkijos prezidentas Andžejus Dūda (Andrzej Duda) įsikišo, kad, laikantis Briuselio nustatytų taisyklių, 170 karvių nebūtų pasiųstos į skerdyklą.

RVAC 21 09 30

Dar pernai buvo paskelbta, kad laisvai migruojanti  170 karvių ir veršelių banda bus likviduota, nes jų savininkai — bedarbiai broliai dvyniai – neužtikrino bandos priežiūros, nesugebėjo atlikti medicininių patikrinimų ir registracijos. Pasak Lenkijos naujienų svetainių, laukinė banda klajojo po apylinkes be priežiūros, naikino pasėlių laukus, įsiverždavo į privačias valdas.

Dar praėjusių metų spalį vietinis vyriausiasis veterinarijos gydytojas nusprendė likviduoti  bandą. Po mėnesio teismas priėmė tokį patį sprendimą. O šiemet paskutinę gegužės savaitę nacionalinė veterinarijos inspekcija patvirtino sprendimą paskersti karves.

Sprendimas sukėlė gyvūnų aktyvistų protestus, jie suvažiavo į Deščiną (Deszczno) gelbėti gyvulių. Pagal žiniasklaidos pranešimus, žemės ūkio ministerija buvo numačiusi 350 tūkst. zlotų (81 tūkst. eurų) gyvulių likvidavimui.

Asmeninis Lenkijos prezidento A. Dūdos dėmesys lėmė, kad karvės nebuvo paskerstos

Į konfliktą įsikišęs prezidentas kalbėjo, kad rado sprendimą kartu šalies žemės ūkio ministru ir veterinarijos tarnyba. Žemės ūkio ministras Janas Ardanovskis (Jan Ardanowski) patvirtino, kad banda buvo išgelbėta po prezidento įsikišimo. Karvės patalpintos valstybės kontroliuojamame ūkyje.

Regioninės valdžios institucijos pabrėžia, kad jos suteikė karvių savininkams galimybę neprarasti bandos, tačiau broliai nerodė jokio susidomėjimo.

Žemės ūkio ministras J. Ardanovskis TVN24 naujienų kanalui anksčiau sakė, kad jam kelia nerimą kraujomaišos galimybė bandoje ir potenciali ligų plitimo grėsme.

Taip pat skaitykite:

Iš ūkininko paimti netinkamai laikyti galvijai

Gyvūnų gerovę dar daug kas supranta savaip

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai