Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Bandymas auginti sraiges - būsimo verslo pradžia?

Akademija (Kauno r.) Dar studijuojančiam ar jau studijas baigusiam jaunuoliui tenka spręsti dilemą - dirbti samdomą darbą ar imtis savarankiškos veiklos. Pastarąją alternatyvą pasirinko Aleksandro Stulginskio universiteto 4 kurso studentas Laimonas Kalvaitis. Įvertinęs turimas sąlygas ir savo galimybes, jis tėvų namuose Marijampolėje nusprendė pabandyti auginti sraiges.

Agronomijos fakultete žemės ūkio technologijas ir vadybą studijuojančio L. Kalvaičio teigimu, nors nei jis, nei jo tėvai su žemės ūkiu neturi nieko bendro, tačiau universitete kilo mintis pritaikyti įgytas žinias praktiškai ir kartu pamėginti užsidirbti mokslui ir pragyvenimui. Galvodamas, kokio verslo galėtų imtis, jis svarstė kelias alternatyvas, tarp kurių - ir alpakų ar šinšilų auginimas. Įvertinęs galimybes, vaikinas pasirinko auginti sraiges.

Bioversija 2024 04 15 m7

Dėstytojos Jurgitos Zaleckienės paragintas ASU Agronomijos fakulteto žemės ūkio technologijų ir vadybos studijų programos 4 kurso studentas Laimonas Kalvaitis ne tik suformulavo verslo idėją, bet ir ėmėsi ją įgyvendinti - pradėjo auginti vynuogines sraiges, jau realizavo ir pirmąjį jų derlių

„Sraigių auginimas pasirodė mažiausiai investicijų reikalaujanti veikla, jai nereikėjo daug žemės, be to, turėjome geros būklės ūkinį pastatą, kurį galėjau pritaikyti savo veiklai", - pasakoja L. Kalvaitis. Jis neslepia, kad imtis šios veiklos paskatino ir ASU dėstytoja dr. Jurgita Zaleckienė, kurios giminaitis prancūzas ieškojo mūsų šalyje potencialių sraigių augintojų, mat sraigių paklausa Vakarų Europoje yra didžiulė.

Laimonas pripažįsta, kad turimas nedidelis nuosavos žemės sklypas ir finansinių išteklių stoka riboja plėtros galimybes, tačiau jis neatmeta minties šią universitete suformuluotą verslo idėją ir toliau plėtoti. Juolab kad taip galima sukurti darbo vietą ne tik sau, bet ir šeimos nariams.

Jaunasis verslininkas pasakoja, kad vynuoginės sraigės (svarbu tinkamai pasirinkti jų rūšį) užauga ir subręsta per metus, tada jas galima realizuoti. Kadangi sraigės hemofroditės ir kiekviena subrendusi sraigė gali būti motininė, neparduotos ir verslui plėsti paliktos motininės sraigės, rudenį, mažinant temperatūrą patalpoje, užmigdomos ir paliekamos žiemoti. Žadinamos jos vasario mėnesį. „Didžiulis privalumas tai, kad tuo metu, kai jos miega, pats gali turėti atostogas", - sako L. Kalvaitis.

Jis pastebi, kad svarbiausias sraigių auginimo etapas, kai dedami kiaušinėliai ir ritasi sraigės - tuo metu būtina užtikrinti tinkamą drėgmę ir temperatūrą, ji turi siekti vidutiniškai 20 oC. Mažos sraigės iš pradžių auginamos šiltnamiuose, nes lauke pavasarį mūsų šalyje būna dar per šalta. Šeriamos sraigės specialiais pašarais vieną kartą per dieną - vakare, tik prieš tai jas būtina sudrėkinti. „Kad sraigės gerai augtų, joms būtina šiluma, drėgmė ir maistas", - teigia pradedantysis verslininkas. Kol jaunuolis studijuoja ir semiasi žinių, jo augintinėmis rūpinasi mama.

Pasak mokslininkės J. Zaleckienės, sraigių auginimas Lietuvoje - gana naujas, bet perspektyvus verslas, nes jų paklausa užsienyje didžiulė. Tiesa, ji pripažįsta, kad verslo pradžioje susiduriama su daugybe sunkumų, kurių dauguma kyla paprasčiausiai dėl žinių ir patirties stokos. Nemažai problemų kelia ir užaugintos produkcijos realizavimas. „Lietuvoje yra keli supirkėjai, kurie eksportuoja produkciją į užsienį, tačiau norint įgyti jų pasitikėjimą, būtina užtikrinti reikiamą sraigių kiekį ir kokybę, o tai padaryti pradedančiam verslininkui sunku", - pastebi J. Zaleckienė, pabrėždama partnerystės ir bendradarbiavimo svarbą vystant verslą.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos