Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Gyvenimas toks...
Atrasti SAVO šaką ir SAVO žiedus

Kaunas. Gamta, jau rodos, tuoj tuoj išsprogs spalvomis ir žiedais. Tačiau kol dar jų trūksta, trys entuziastingos moterys fotomenininkė Ramunė Kerdokaitė (nuotr.),  fitoterapeutė Rūta Lenkauskienė ir floristė Eglė Krencienė VDU Kauno botanikos sode sukvietė į fotodrobių „Prakalbinti augalai", augalų kompozicijų ir afirmacinių kortų bei knygos „Pažink save" pristatymą.

Jaukioje žvakių ir augalų esencijų prisodrintoje aplinkoje parodos lankytojai galėjo pajusti augalų galią. Ją dar labiau sustiprino Botanikos sodo darbuotojų paruošta energijos suteikianti kalninių dašių ir vaistinių šalavijų arbata.

Kūrybinės dvasios nestokojančios moterys prieš kelerius metus susibūrė į projektą, kurio vienijanti ašis - britų gydytojo ir rašytojo dr. Edvardo Bacho (1886-1936) sukurta laukinių žiedų terapija. Projektas pradėtas rengti 2015 m.



Projekto kūrėjos pabrėžė, kad jis yra išlauktas ir išnešiotas (nuotraukoje iš kairės: VDU Kauno botanikos sodo Paslaugų ir edukacijos skyriaus vadovė Kristina Mulevičienė,   fitoterapeutė Rūta Lenkauskienė ir fotomenininkė Ramunė Kerdokaitė)

Kaip teigė sertifikuota dr. E. Bacho žiedų terapijos praktikė, Lietuvos aromaterapeutų asociacijos narė Rūta Lenkauskienė, tokį žmonių sveikatinimo metodą britų gydytojas sukūrė, nes pats kentėjo nuo neigiamų emocijų.

„Turėdamas žinių ir norėdamas padėti sau ir kitiems E. Bachas ieškojo tikrų ligų priežasčių. Kartais klajodavo po laukus ir suprato, kad augalai geba neigiamas emocijas transformuoti į teigiamas. Koks augalas kokią emocinę būseną sušvelnina, tyrinėtojas atrado intuityviai", - parodos atidaryme teigė R. Lenkauskienė.

Buvo pristatytos 38 augalų žiedų esencijos (remiantis E. Bacho teorija, tiek yra neigiamų emocijų), kurių kiekviena skirtingai veikia žmogų, padeda geriau pažinti save, išlaisvinti ir įkvėpti. Be to, daugiau kaip 10 metų turinti Theta gydymo metodo praktikė pristatė ir leido kiekvienam lankytojui išbandyti afirmacines kortas „Pažink save". Reikia tiesiog sau užduoti kokį nors klausimą ir pasirinkti kortą. Joje pavaizduotas augalas ir prie jo parašytas teiginys ir bus atsakymas. Daugiau ir giliau apie patį augalą ir jo santykį su žmogumi galima paskaityti prie afirmacinių kortų pridėtoje knygoje.

„Protas užkliūva už neigiamų dalykų: tai kainos didelės, tai dangus pilkas, - vaizdingai savo kūrinius pristatė R. Lenkauskienė (nuotr. apačioje). - Tad tam protui reikia duoti grožio, jį savotiškai apgauti, nukreipti kita linkme. Akis, pagavusi žiedo išraiškingumą, augalo formą, spalvą, duos kitus impulsus."



Kiekvienas žmogus afirmacinių kortų žinią ir žiedų esencijos poveikį pajus savaip

Rūtai savo darbais ir iš jų spinduliuojančiu ypatingu emociniu užtaisu atitarė Ramunės Kerdokaitės fotodrobės, kuriose išryškinta laukinio augalo estetinė jėga. Paklausta, kaip pradėjo fotografuoti augalus, fotomenininkė, buvusi redakcijos „Mano ūkis" darbuotoja, pabrėžė, kad atrodo, tarsi iš vidaus jai įdėtas žemės ir buvimo su ja jausmas.

„Augalai man suteikia harmonijos, - sakė Ramunė. - Kai užauga žolė, visada po savo namų kiemą vaikštau basa. Fotografavimas mane pristabdo dienų skubėjime." Fotomenininkės darbų bagažas nemažas. Daug keliaudama, susipažindama su įvairiomis kultūromis, religijomis, architektūra, žmonėmis, gamta, ji ne tik praplečia akiratį, bet ir pažįsta save.

Bioversija m7 2024 03 12



„Kol nufotografuoju, aplink augalą ilgai tupinėju, kad galėčiau jį pajausti", - darbo specifiką paaiškino R. Kerdokaitė

Nors, kaip pati pasakojo, Ramunė iš tiesų daug keliauja po pasaulį, tačiau šis projektas leido jai labiau pažinti ir suprasti Lietuvos gamtą. Štai, pavyzdžiui, ieškodama laukinės obels, ji išvažinėjo nemažai vietovių, ir tik laukų viduryje aptiko vienišą medį, anot jos, greičiausiai jau vedantį itin rūgščius obuoliukus. Arba istorija apie ąžuolą. Tiksliau apie jo žiedus (kabokšlius). Pasirodo, ąžuolai žydi tik apie savaitę laiko, tad pirmais metais Ramunė tiesiog praleido tą laiką ir nenufotografavo šio lietuvių simboliu laikomo medžio žiedų. Teko laukti visus metus.

„Sąlytis su gamta padaro žmogų harmoningą, atveria gilesnį matymą, supratimą, ką kiekvienas augalas vibruoja, - teigia Ramunė Kerdokaitė. - Aš stengiuosi atrasti SAVO šaką, SAVO žiedus. Kartais reikia ir fiziškai dėl to pasistengti, palypėti, pasisukti, pasikarstyti, kol pamatai reikalingą rakursą, šešėlių žaismą."



Fotomenininkės stilius minimalistinis, tuo ji dar giliau užkabina ir kiekvieno žiūrovo širdį

Susirinkusieji į projekto pristatymą ir parodos, kuria bus galima pasigrožėti VDU Kauno botanikos sodo administracijos pastate, jautėsi iš tiesų paliesti gamtos jėgos, žiedų grožio ir energijos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos