Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Gyvenimas toks...
Apie tai, kas svarbu gegužę – naujausiame „Mano ūkyje“

Kaunas. Šaltas pavasaris koreguoja darbus, tad žurnalas „Mano ūkis“ skuba į pagalbą. Naujausiame numeryje – išsamiai apie tręšimo subtilybes šiuo laikotarpiu, trąšų išcentrinių barstytuvų ypatumus.

Rasite atsakymus, kodėl nelengva sukontroliuoti lapų septoriozę ir kaip kovoti su invaziniais šliužais, kuriuos, deja, nuo šaltos žiemos apsaugojo sniego danga.

Kartu su žurnalu skaitytojams pristatomas ir priedas „Vetinfo“, kuriame nagrinėjamas naujas Gyvūnų sveikatos reglamentas, įvairios gyvūnų ligos ir kiti aktualūs dalykai.

Bioversija 2024 04 15 m7

Panevėžiuke (Kauno r.) ūkininkaujantys Almantas ir Indrė Šepučiai taiko bearimę technologiją: po derliaus nuėmimo sekliai skuta laukus, chemiškai naikina sudygusias piktžoles ir pabiras, tada žemę dirba noraginiu skutikliu ir sėja.

Almantas yra kvalifikuotas mechanikos inžinierius, tad visą ūkio techniką pats remontuoja ir prižiūri, keičia dylančiąsias dalis, be to, ypač mėgsta konstruoti. Apie jaunos šeimos darbus, planus pereiti prie nulinio žemės dirbimo skaitykite Gitanos Kemežienės straipsnyje.

***

Bankai pranešė, kad pernai paskolos ūkininkams gerokai augo, ir prognozuoja, jog šiemet išliks panaši tendencija. Nepaisant to,paskolas ūkininkams teikiančios sutelktinio finansavimo platformos „HeavyFinance“ vadovas Laimonas Noreika teigia, kad Lietuvoje žemės ūkio sektoriaus finansavimas vis dar žemo lygio. Lietuvoje žemės ūkiui trūksta papildomai nuo 962 mln. iki 2,2 mlrd. eurų. Daugiau finansų ekspertų nuomonių ir išsamesnę analizę apie ūkininkų skolinimosi galimybes pateikia Rasa Jagaitė.

***

Nuosavybės teisių į žemę atkūrimo procesas Lietuvoje iš esmės baigtas, tačiau kai kuriose savivaldybėse dar likę laisvos valstybinės žemės. Justas Vaitiekaitis straipsnyje teigia, kad nenaudojamos valstybinės žemės apdirbimas naudingas abiem šalims. Ir ūkininkaujantieji, ir valstybės biudžetas gauna papildomų pajamų iš tokios žemės apdirbimo. Autorius aptaria valstybinės žemės pirkimo (nuomos) niuansus.

***

Amerikos piktžolių tyrėjų organizacija sukūrė duomenų bazę, kuri nuolat pildoma, įtraukiant vis naujus piktžolių atsparumo herbicidams atvejus. Šios bazės duomenimis, pasaulyje atsparumo herbicidams problema didėja. Pernai metų duomenimis, registruota 514 unikalių atvejų 262 piktžolių rūšims. Ona Auškalnienė analizuoja, kokios piktžolės kelia daugiausia problemų. Jos nuomone, Lietuvoje javų pasėliuose labai išplitusios tuščiosios avižos. Taip pat ji mini dirvines smilguoles, pelinius pašiaušėlius, žliūges, rugiagėles ir kitas.

***

Praėjusi žiema suteikė tikro smagaus šaltuko, tačiau dėl storos sniego dangos sodininkus ir daržininkus kamuojantys invaziniai šliužai luzitaniniai arionai išgyveno. Tad kaip su jais kovoti, pataria ir pateikia išsamius tyrimus Mantas Adomaitis.

***

Sėjai į neįdirbtas dirvas reikalingos specialiai tam skirtos sėjamosios, kurių darbinės dalys, turinčios sąlytį su dirva ir augalinėmis liekanomis, būtų tinkamos konstrukcijos ir gerai atliktų savo darbą. Egidijaus Šarauskio apžvalga apie sėją su tridiskiais noragėliais, diskų pasvirimo kampo reikšmė, trijų eilių noragėliai ir valdymo sistema. Tarp australiškų, atėjusių ir į Europą, švediškų mašinų minimos ir Lietuvos įmonės „Laumetris“ DPL mašinos, skirtos rapsams sėti į ražieną.

***

„Vetinfo“ priede rasite naujausių žinių apie galvijų hemoraginio žarnyno sindromo, enzootinės galvijų leukozės, žirgų navikų, veršelių apatinių kvėpavimo takų ligų gydymą. Pristatomas naujasis Gyvūnų sveikatos reglamentas. Gyvulininkystė yra perspektyvi šaka motyvuotiems, norintiems gyventi ir dirbti kaime žmonėms, tačiau gyvūnų mokslų studentų kasmet mažėja.

Dovilės Šimkevičienės pokalbis su LSMU Veterinarijos akademijos Gyvūnų mokslų fakulteto dekanu prof. Rolandu Stankevičiumi (nuotr.), kaip keičiasi gyvulininkystė ir kad ūkininkams vis labiau reikia kompetentingų specialistų pagalbos, kaip sudaryti racioną, kad jis atitiktų pašarų kokybę, maistinę vertę. Be to, ūkiuose atsiranda vis daugiau geros genetikos gyvulių, tad bus svarbu atskleisti ir išnaudoti jų genetinį potencialą, užtikrinti aukšto produktyvumo gyvūno poreikius.

MŪ inf.

„Mano ūkio“ prekybos vietas rasite čia

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos