Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
BŽŪP
Susitarė dėl žemės ūkio politikos peržiūros
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Briuselis. Europos Sąjungos valstybės narės antradienį susitarė peržiūrėti griežtesnius ekologinius bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reikalavimus, siekdamos numalšinti kelis mėnesius trunkančius ūkininkų protestus.

Specialus komitetas patvirtino peržiūrą, kurią svarstys Briuselyje susirinkę žemės ūkio ministrai, ūkininkams jau trečią kartą per du mėnesius plūstant į Europos kvartalą, padeginėjant padangas ir šieno ryšulius bei mėtant kiaušinius į riaušių policiją.

„Išklausėme savo ūkininkus ir ėmėmės skubių veiksmų, kad išspręstume jiems rūpimus klausimus tuo metu, kai jie susiduria su daugybe iššūkių“, –  sakė Belgijos, kuri šiuo metu pirmininkauja ES, žemės ūkio ministras David‘as Clarinval‘is (Davidas Klarenvalis).

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak jo, peržiūra siekiama sumažinti ūkininkams tenkančią biurokratinę naštą ir leisti lanksčiau taikyti ekologinio ūkininkavimo taisykles išlaikant aukštus aplinkosaugos standartus. 

Komitetas pritarė Europos Komisijos pasiūlymui pakeisti tam tikrus aplinkosaugos ir klimato standartus, kurių besilaikantys ūkininkai gali gauti BŽŪP subsidijas.

Vienas svarbiausių pakeitimų – ūkininkams, kurie dėl ekstremalių oro sąlygų negali įvykdyti BŽŪP reikalavimų, bus suteikiama daugiau laisvės.

Taip pat ES ūkininkams bus nebetaikomas reikalavimas dalį dirbamos žemės palikti pūdymui. Siūloma, kad valstybės narės galėtų lanksčiau nuspręsti, kuriuos dirvožemius ir kuriuo metų laiku saugoti, be to, jos galėtų įvairinti pasėlius ir juos kaitalioti.

Numatoma, kad mažesniems nei 10 ha ūkiams nebebus taikomos patikros ir baudos, susijusios su BŽŪP reikalavimų laikymusi.

Kone visose ES šalyse ūkininkai rengia masinius protestus dėl, jų teigimu, pernelyg griežtų aplinkosaugos taisyklių.

Šios nuolaidos daromos likus mažiau nei trims mėnesiams iki Europos Parlamento rinkimų. Apklausos rodo, kad per balsavimą padidės parama kraštutinių dešiniųjų partijoms, kurios savo rinkimų kampanijose atkreipia dėmesį į ūkininkų nepasitenkinimą.

Parengta: pagal AFP-BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos