Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
BŽŪP
ES žemės ūkio politika turi ne skaldyti, o vienyti

Briuselis. Vienybė – per Briuselio protesto akciją ir po jos dažnai minėtas žodis. Ji buvo itin juntama prie Europos Parlamento, kai Baltijos šalių reikalavimus palaikė kitų ES šalių žemdirbiai.

Svarbiausias vasario 20-ąją vykusio taikaus protesto tikslas – sustabdyti Baltijos šalių ūkininkų diskriminaciją ir priminti ES valdžiai, Europos Sąjungos vadovams, kad jie nevykdo Stojimo į ES sutarties reikalavimų ir įsipareigojimų naujosioms šalims.

Europos Vadovų Taryba 2013 m. vasarį vieningai sutarė, kad vėliausiai iki 2020-ųjų visų naujų valstybių narių žemdirbiai gaus 196 Eur/ha tiesioginių išmokų. Bet pažadas liko neištesėtas, Baltijos šalių ūkininkai iki šiol diskriminuojami.

Bioversija 2024 04 15 m7

Austrijoje ūkininkaujanti, bet Vokietijoje gimusi ir augusi Ruta Bosman (Ruth Bosmann) į Briuselį teigia atvykusi tam, kad patvirtintų ES ūkininkų vienybę. „Turėdama protestų Austrijoje ir Vokietijoje patirties, supratau, kad kiekviena ES šalis turi savų problemų, bet mes visi, visų šalių žemdirbiai, turime ir bendrų problemų. Todėl sukurta viena bendra protestų grupė, vienijanti problemų sprendimo būdus visoje ES ir teigianti, kad ES žemės ūkio politika turi ne skaldyti, o vienyti ES ūkininkus“, - kalbėjo austrų ūkininkė, pristatydama Vieningos ES ūkininkų organizacijos (angl. United European Farmers) ženklą.  

Ruta Bosman, austrų ūkininkė, į Briuselį atvyko pademonstruoti ES žemdirbių vienybę

Pasak R. Bosman, vienas iš pagrindinių visų ES ūkininkų tikslų – pasiekti, kad į ES importuojami produktai būtų pagaminti pagal tuos pačius standartus ir sąlygas, kurie galioja Bendrijos viduje. „O šiandien į mūsų rinką patenka produktai, pagaminti naudojant pesticidus, kurie Europos Sąjungoje yra uždrausti. Taip pat ir gyvūninės kilmės produktai, užauginti tokiomis sąlygomis, kokios ES jau draudžiamos. Tai didelė neteisybė. Mes turime būti vieningi ir suprasdami, kad viską galime pasiekti tik būdami kartu, po vieną nieko nepadarysime“, - visos ES ūkininkų vienybę skatino R. Bosman, pridūrusi, kad tikslų reikia siekti taikiomis priemonėmis, „radikalizmui čia vietos nėra.“

Nyderlandų ūkininkas Friekas Himstra (Freerk Hiemstra), turintis ūkį ir Belgijoje, teigė, kad jo šalies ūkininkai visiškai remia ES žemdirbių judėjimą ir Baltijos šalių ūkininkų reikalavimą suvienodinti tiesiogines išmokas, dėl kurių jie čia susirinko.

Nyderlandų ūkininkas Friekas Himstra besąlygiškai remia Baltijos šalių ūkininkų siekius

Belgijos pieno gamintojų grupės prezidentas ir ūkininkas Gajus Frankas (Guy Francq) traktoriumi atvyko palaikyti Baltijos šalių kolegų ir tuo pačiu pareikšti nuomonę su kitais Belgijos ūkininkais dėl ES biudžeto.

Belgijos pieno gamintojų grupės prezidentas ir ūkininkas Gajus Frankas (centre, stovi šonu) savo mintis išsakė ir žiniasklaidai

Jis teigė visiškai palaikantis Baltijos šalių ūkininkų reikalavimus. Net jei padėtis, pasak G. Franko, dabar nėra tokia katastrofiška, kaip buvo prieš 10 metų, kiekvienoje Europos valstybėje ūkininkai tik vejasi pieno kainą, kuri padengtų gamybos sąnaudas ir suteiktų teisingas pajamas.

„Atvykau čia, nes noriu gyventi iš savo darbo. Jūs esate mažų šalių ūkininkai, bet Europos rinka – didelė. Jums reikia būti tvirtiems ir reikalauti teisingos kainos, vienodų išmokų, kad galėtumėte gyventi iš savo darbo“, - G. Frankas ragino mūsų ūkininkus nenuleisti rankų.

Belgijos ūkininkai, palaikyti Baltijos šalių žemdirbių ir į savąjį protestą Europos Parlamento prieigose, suvažiavo traktoriais – šimtai sunkiasvorės technikos tvarkingai išsirikiavo miesto centre, po to tvarkingai, tik su garsiniais signalais, iš miesto ir išvažiavo

Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ direktorius Mindaugas Maciulevičius tokio užsienio žemdirbių palaikymo ir parodyto solidarumo Baltijos šalims buvo sujaudintas. „Matome čia didelę ir stambių, ir smulkių ūkininkų vienybę. Tokio vieningo, o ne susiskaldžiusio žemės ūkio mums ir reikia. Nes jeigu eisime vieni prieš kitus, ateities nebus. Tuo, ką padarėte šiandien, galite didžiuotis“, - sakė M. Maciulevičius praėjusią savaitę Briuselyje protestavusiems Lietuvos žemdirbiams.  

Protestuojančius Baltijos šalių žemdirbius aplankė Copa-Cogeca generalinis sekretorius Peka Pesonenas (Pekka Pesonen)

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos