Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
EK vadovė įsitikinusi – žemės ūkis ir gamtos apsauga gali eiti kartu
EK nuotr.

Strasbūras. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen) trečiadienį pareiškė, kad Europos Sąjunga siekia sąžiningo ir teisingo perėjimo prie neutralumo anglies dioksido emisijų atžvilgiu, derindama kovą prieš klimato kaitą su verslo ir ūkininkų interesais.

Per savo metinį pranešimą Strasbūre EK pirmininkė sakė, kad Briuselis rems Europos pramonę, ir pridūrė, jog blokas paspartins leidimų vėjo jėgainėms išdavimą.

Kreipdamasi į Europos Parlamentą ji sakė esanti įsitikinusi, kad žemės ūkis ir gamtos apsauga gali eiti kartu: „Mums reikia ir vieno, ir kito.“

Bioversija 2024 07 09 m7

U. von der Leyen taip pat žėrė kritikos dėl labai subsidijuojamų Kinijos konkurentų, kurie spaudžia Europos įmones švarios energijos sektoriuje, ir pabrėžė, kad teisingumas pasaulio ekonomikoje labai svarbus.

Ji teigė, kad ūkininkai dalyvaus dialoge dėl numatomų pokyčių.

Tai yra atsakas į jos pačios konservatyvios politinės šeimos – Europos liaudies partijos (EPP), kuri siekė sulėtinti plataus užmojo U. von der Leyen ekologinio perėjimo tikslus, priešpriešą.

EPP, didžiausia EP frakcija, teigia, kad šie užmojai nesąžiningai užkrauna naštą ūkininkams, kurie sudaro pagrindinę rinkėjų dalį prieš kitais metais vyksiančius europarlamentarų rinkimus.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos