Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
BŽŪP
EK pateikė siūlymą dėl anglies kaupimo sertifikavimo

Briuselis / Vilnius. Europos Komisija (EK) pateikė siūlymą dėl anglies dioksido absorbavimo sertifikavimo sistemos reglamentavimo, kuris apima ir žemės ūkio sektoriui aktualias anglies kaupimo veiklas.

Pasak žemės ūkio ministro patarėjos Kristinos Simonaitytės, nauda ūkininkams ilgalaikė. Pirmiausia dėl to, kad tai sveika dirvožemiui, be to, tai papildomos pajamos už anglies sankaupas, perėjus prie tvaresnių praktikų.

„EK pateiktame siūlyme numatytos nuostatos turėtų užtikrinti anglies kaupimo veiklų sertifikavimo proceso skaidrumą ir patikimumą prisidedant prie klimato tikslų, taip pat tinkamą atlygį ūkininkams“, – teigia K. Simonaitytė.

Bioversija 23 01 16

Šiuo EK pasiūlymu bus skatinamos inovatyvios anglies dioksido absorbavimo technologijos ir tvarūs anglies ūkininkavimo sprendimai, padėsiantys siekti ES klimato, aplinkos ir nulinės taršos tikslų. Pagal reglamento siūlymą, pirmenybė bus teikiama toms veikloms, kurios bus naudingiausios biologinei įvairovei.

Siekiant užtikrinti anglies absorbavimo kokybę ir palyginamumą, reglamento siūlymu nustatomi keturi kokybės kriterijai:

  • Kiekybinis įvertinimas. Veikla turi būti tiksliai išmatuota ir duoti realios naudos klimatui.
  • Papildomumas. Veikla turi apimti daugiau nei esama praktika ar tai, ko reikalaujama pagal teisės aktus.
  • Ilgalaikis saugojimas. Sertifikatai susieti su anglies dioksido saugojimo trukme, kad būtų užtikrintas nuolatinis saugojimas.
  • Tvarumas. Vykdant šią veiklą turi būti išsaugoti tokie tvarumo tikslai, kaip prisitaikymas prie klimato kaitos, žiedinė ekonomika, vandens ir jūrų ištekliai, biologinė įvairovė arba padedama jų siekti.

EK ir toliau finansuos šią veiklą Inovacijų fondo, Bendrosios žemės ūkio politikos, Regioninės plėtros fondo, programų LIFE ir „Europos horizontas“ (taip pat misijos „Europos dirvožemio planas“) lėšomis.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos