Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
BŽŪP
Ariamos žemės skirti negamybinei veiklai nereikės?

Briuselis / Vilnius. Europos Komisija (EK) leido kitais metais netaikyti sėjomainos taisyklių ir nereikalauti 4 proc. ariamos žemės skirti negamybinei veiklai, teigia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).

„EK siūlo šalims narėms 2023 paraiškų teikimo metais leisti netaikyti sėjomainos reikalavimų, taip pat nereikalauti 4 proc. ariamos žemės skirti negamybinei veiklai. Išimtis siūloma taikyti tik 2023 m., o vėliau GAAB 7 (augalų kaita) ir GAAB 8 (bioįvairovės išsaugojimas) reikalavimai galios“, – teigiama ŽŪM pranešime.  

EK teigimu, tokios priemonės poveikis priklausys nuo valstybių narių ir ūkininkų pasirinkimo, bet jis padidins maistu skirtų javų gamybos pajėgumus ES.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

„Išlyga suteikta, reaguojant į nuogąstavimus dėl pasaulinio apsirūpinimo maistu saugumo, kylančius dėl Rusijos karo prieš Ukrainą“, – sakoma EK pranešime.

Tai reiškia, kad plotai, kuriuose gamyba turėjo būti nevykdoma, galės būti užsėjami tik maistui tinkamais javais, pavyzdžiui, kviečiais, o ne augalais, kurie paprastai naudojami pašarams gaminti, tarkime, kukurūzai ir sojos.

Ministerija palankiai vertina EK siūlymą leisti ūkininkams lanksčiai naudoti turimą ariamą žemę maisto gamybos tikslams ir nukrypti nuo pagrindinių augalų kaitos bei bioįvairovės išsaugojimo GAAB reikalavimų ir artimiausiu metu planuoja priimti atitinkamus sprendimus.

ŽŪM teigimu, ūkininkai, kurie taikys aukštesnių reikalavimų sėjomainą ir papildomomis pastangomis prisidės prie bioįvairovės išsaugojimo, gaus papildomas išmokas už dalyvavimą ekoschemose.

Šaltinis: BNS, ŽŪM
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos