Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Aplinka, miškai
Tiki, kad grybas išvaduos nuo plastiko

Niu Heivenas (JAV). Jungtinių Valstijų mokslininkai atrado grybą, kuris minta plastiku, ir tiki, kad jis galės išvalyti mūsų žemę ir sąvartynus.

Plastiko atliekos yra vienas didžiausių mūsų laikų aplinkosaugos iššūkių. Šią vis augančią pasaulinę problemą bandoma išspręsti įvairiai: nuo plastikinių maišelių su trikdančiomis ir gąsdinančiomis etiketėmis dalijimo, pakuočių iš plastiko mažinimo prekybos vietose, iki plastikus skaidančių bakterijų panaudojimo.

Neseniai mokslininkai rado dar vieną būdą mažinti plastiko atliekų kiekį: aptiktas retas grybas, su malonumu besisotinantis plastiku, rašoma informaciniame interneto portale upworthy.com.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kaip teigiama mokslininkų ataskaitoje, plastikus naikinančių grybų savybės pirmą kartą buvo pastebėtos 2011 m., kai Jeilio universiteto studentų komanda su vadovaujančiu profesoriumi keliavo atlikti tyrimų į Ekvadorą. Amazonėje jie aptiko grybą Pestalotiopsis microspora ir nustebo, kad jis ne tik auga ant poliuretano (tai yra pirmasis organizmas, išgyvenantis, kartu ir išsimaitinantis, ant plastiko), bet gali tai padaryti be deguonies.

Vadinasi, jis gali būti įterptas į sąvartynus, kur sėkmingai mis plastiku? Ar šie grybai iš tiesų bus plastiko atliekų problemos pabaiga, dar sunku pasakyti, nes reikia išsamesnių tyrimų.

Nepaisant didžiausių pastangų saugoti aplinką ir mažinti atliekų, JAV ir toliau yra viena pirmaujančių šalių pagal plastiko atliekų kiekį. O naujausi tyrimai rodo, kad plastikinių atliekų perdirbimas iš tikrųjų mažėja.

Statistikos duomenimis, plastikinių atliekų kiekis kasmet padidės 3,8 proc., vien tik 2019 m. JAV įmonės ir vartotojai pagamins 40 mln. tonų plastiko atliekų. „National Geographic“ teigia, kad per pastaruosius 60 metų sukūrėme maždaug 8,3 mlrd. tonų plastikinių atliekų. Numatoma, kad 83,7 proc. atliekų atsidurs sąvartynuose.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos