BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Aplinka, miškai
Pelkių ir natūralių pievų žemėlapiams rengti naudos daugiau duomenų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Aplinkos ministerija praneša kartu su Žemės ūkio ministerija pakeitusi natūralių pievų, ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapių rengimo tvarką.

Abiejų ministerijų patvirtintame Pievų, pelkių žemėlapių rengimo tvarkos apraše patikslinti tokių teritorijų nustatymui naudojami duomenų šaltiniai.

Numatyta, kad iš patvirtinto žemėlapio galės būti išbraukiami pievų plotai, patenkantys tik į didelės tikimybės potvynių grėsmės teritorijas ir neatitinkantys kitų pievos vertę įrodančių kriterijų, t. y. juose nėra su pievų buveinėmis susijusių augalų rūšių.

Bioversija 2024 04 26 m7

Daugelis šių pievų yra persėjamos ketinant gauti daugiau biomasės, todėl į natūralių pievų ir ganyklų specialiųjų žemės naudojimo sąlygų  žemėlapį šios teritorijos nebus traukiamos.

Papildomai įtraukti savivaldybių rengiami melioruotos žemės ir melioracijos statinių erdviniai duomenys. Tai leis iš patvirtintų žemėlapių išbraukti į melioruotą žemę patenkančius pievų plotus, jei teritorijose nėra papildomų pievos vertę įrodančių duomenų.

Taip pat įtraukti nauji duomenų šaltiniai, padėsiantys išvengti konfliktinių situacijų, kai  pelkių ar pievų teritorijos nustatomos  ten, kur yra naudingųjų iškasenų telkinių.

Pakeitimais numatytos ir papildomos parengtų žemėlapių viešinimo procedūros. Ministerijos teigimu, dabar žemės savininkai, kurių žemėje ketinama nustatyti minėtas teritorijas, dar iki žemėlapių patvirtinimo galės teikti pastabas dėl klaidingų duomenų.

Iki šiol buvusi žemėlapių rengimo tvarka ne kartą kritikuota. Parengus natūralių pievų, ganyklų, pelkių ir šaltinynų žemėlapius pernai rudenį Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai žemės savininkams išsiuntė laiškus ir informavo apie jų žemėje nustatomas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas. Tuomet juos gavusieji piktinosi, kad žemėlapiuose yra nemažai klaidų, naudojami pasenę duomenys ir pan. 

Vėliau Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba surengtame seminare susidomėjusiems aiškino, ar galimos kompensacijos už naujai nustatytas specialiąsias žemės naudojimo sąlygas ir kokios jos gali būti.

Šaltinis: AM, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos