Basf m1 2024 06 14
Aplinka, miškai
Kol kas ekstremali situacija neskelbiama
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Kol kas siūloma neskelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos dėl sausros, pranešė Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC). Pasak jos vadovo, ekstremalią situaciją jau yra paskelbusios 10 savivaldybių. 

Tokį sprendimą centras penktadienį priėmė specialiame posėdyje išklausius Žemės ūkio, Finansų, Aplinkos ministerijų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybinės miškų urėdijos ekspertų vertinimus.

Nacionalinio krizių valdymo centro vadovo Vilmanto Vitkausko teigimu, sprendimas priimtas beveik vienbalsiai.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Priėmėme sprendimą, kad pagal tuos duomenis, kurių sulaukėme iš skirtingų tarnybų, – tai būtų žemės ūkio sektorius, priešgaisrinės apsaugos, žuvininkystės sektorius – tai faktiškai nematome labai būtinų dalykų, kurie mums leistų priimti sprendimą, kad reikėtų skelbti ekstremalią situaciją valstybės lygmeniu“, – penktadienį po posėdžio žurnalistams teigė V. Vitkauskas.

NKVC vadovas aiškino, kad ekstremalią situaciją skelbti visos šalies lygiu nėra prasmės, nes jau dabar yra imamasi visų įmanomų veiksmų. Anot jo, toks sprendimas būtų reikalingas tik tuo atveju, jei nuo sausros pradėtų kentėti daugiau sektorių.

„Visos tos priemonės, visi instrumentai, įrankiai, kuriais dabar disponuoja savivaldos ir ministerijos tos pačios, jos disponuoja tais pačiais įrankiais, kur galima būtų atliepti esamą situaciją. (...) Dešimt savivaldybių yra paskelbusios ekstremalią situaciją, bet ir tos priemonės (...) kurias jau dabar naudoja, jos yra faktiškai aktyvuotos dabar, tai ar tai valstybės lygmuo, ar tai savivaldos lygmuo, iš tikro visos tos priemonės yra tos pačios“, – kalbėjo V. Vitkauskas.

 Jo teigimu, norint suvaldyti situaciją reikėtų operacijų vadovo, tačiau šiuo metu jis „nelabai ką galėtų padėti“. 

„Išklausius ekspertinius vertinimus centras priėmė sprendimą šiuo metu nesiūlyti Vyriausybei skelbti valstybės lygio ekstremalios situacijos. Toks sprendimas priimtas įvertinus esamą sausros poveikį žemės ūkiui, gaisringumui, vandens lygiui ir žuvingumui“, – teigiama centro pranešime.

Anot jo, rizikos šiuo metu valdomos. Centras kitą savaitę vėl įvertins galimus orų pokyčius bei situacijai keičiantis į ją žada operatyviai reaguoti. „Nuspręsta, kad kitą savaitę mes toliau stebėsime situaciją“, – sakė V. Vitkauskas.

Ketvirtadienį žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigė nematantis priežasčių, dėl kurių ekstremali situacija nebūtų paskelbta, taip pat pranešė apie priemones, kurių imamasi norint palengvinti situaciją sausros alinamiems ūkiams.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos