Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Agropolitika
Vyriausybė pritarė rizikos valdymo fondų kūrimui

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje pritarė siūlymui žemdirbiams kurti rizikos valdymo fondus, jų paramos priemones ir teikti valstybės paramą šiems fondams.

Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio teigimu, žemdirbių iniciatyva įsteigti rizikos valdymo fondai suteiks jiems saugumo ir padės greičiau reaguoti į krizines situacijas.

Anot jo, toks nuostolių kompensavimo būdas pasaulyje nėra naujas, o Lietuvoje rizikos valdymo problema buvo iškelta rengiant pieno sektoriaus plėtros strategijos gaires. „Džiaugiuosi, kad nuo šiol tiek pieno, tiek kitų žemės ūkio sektorių dalyviai turės galimybę dalyvauti rizikos valdymo fondų veikloje, kas leis jiems kompensuoti dalį prarastų lėšų ir jaustis tvirčiau, žinant, kad gamtos išdaigos ar kainų svyravimai nesustabdys jų veiklos“, – teigė G. Surplys.

Bioversija 23 01 16

Įstatymo projektu žemdirbiams sudaroma galimybė steigti bendrus žemės ūkio veiklos subjektų savitarpio pagalbos fondus arba fondus pagal žemės ūkio veiklos sektorius, nes kainų svyravimo bei neigiama klimato kaitos rizika ne visus sektorius paliečia vienodai ir ne visiems jiems daro tokį patį poveikį.

Iš rizikos valdymo fondo lėšų būtų galima kompensuoti dėl rinkos veikimo sutrikdymo bei nedraudžiamųjų įvykių atsiradusį žemės ūkio veiklos subjektų paramų praradimą.

Fondas iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos lėšų galės gauti iki 70 proc. paramos šiai priemonei įgyvendinti. Fondo administravimo išlaidos trejus metus nuo įkūrimo iki 70 proc. galės būti  finansuojamos iš Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos lėšų, o vėlesniais metais – iš rizikos valdymo fonde sukauptų lėšų.

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos