
Vilnius, rugsėjo 23 d. Vyriausybė nepritarė Seime įregistruotoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti stiprių alkoholinių gėrimų gamybą kaimo turizmo sodybose.
Nepritarimas naminukės legalizavimui grindžiamas tuo, kad alkoholio suvartojimo vienam gyventojui mastai išlieka dideli, prasta alkoholio vartojimo kultūra visuomenėje. Įvertinus šias aplinkybes ir teikiant siūlymus kaimo turizmu besiverčiantiems asmenims gaminti alkoholinius gėrimus, turėtų būti numatytas griežtesnis šių gėrimų gamybos reglamentavimas ir kontrolės tvarka, įsitikinęs Ministrų kabinetas.
"Statistikos departamento duomenimis, alkoholinių gėrimų, tarp jų ir nelegalių, suvartojimas nuo 1999 iki 2008 metų nuolat augo. Dabar yra stabilizavimasis, šioks toks sumažėjimas. (...) Manyčiau, kad yra svarbu ir toliau vykdyti griežtą alkoholio kontrolės politiką, kuri užtikrintų alkoholinių gėrimų suvartojimo mažinimą. Tai yra ir Seimo patvirtintoje Vyriausybės programoje", - sakė sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys per Vyriausybės posėdį.
Ministras greta Seime įregistruotų įstatymo pataisų pasigedo ir Administracinio pažeidimo kodekso pakeitimų, kuriuose būtų numatyta atsakomybė asmenų, pažeidžiančių įstatymą.
"Pačiame įstatyme nėra jokių konkrečių nuostatų, kurios aiškiai apibrėžtų, kaip būtų kontroliuojama ir užtikrinama gaminamos naminės degtinės kokybė ir saugumas, kaip būtų užtikrinamas kitų įstatymų, kaip Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamą poveikį darančios informacijos, laikymasis, ir daugelis kitų dalykų", - kritiką žėrė R. Šukys.
Dėl paties principo, leisti ar neleisti naminę degtinę ūkininkams ir kokiomis sąlygomis tai daryti, Seimas dar diskutuos.
Eltos inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Pieno kooperatyvams veržiama kilpa
2026-01-26 -
Prašoma smulkiems ūkininkams toliau leisti dirbti be kasos aparatų
2026-01-26 -
Valstybės rezervo tvarkymas kelia klausimų
2026-01-22
Skaitomiausios naujienos
-
Kaip įsigyti valstybinę žemę
2026-01-20 -
Ūkininkams numatoma išmokėti 19 mln. Eur
2026-01-07 -
Afrikinis kiaulių maras pasiglemžė Lietuvos paveldą
2026-01-09



(0)