Bioversija A1 2026 03 18 Basf m1 2026 04 22
Agropolitika
Valstybinę žemę ūkininkai šeimai galės perleisti lengviau
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Vilnius. Žemdirbiai, nusprendę atsisakyti ūkininkavimo, nuo 2027 m. galės lengviau iš valstybės išsinuomotą žemę perleisti šeimos nariams –  sutuoktiniams, partneriams, tėvams, vaikams bei anūkams.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančius Žemės įstatymo pakeitimus. Už juos balsavo 90 parlamentarų, o du susilaikė.

Pakeitimą Seime pristatęs žemės ūkio ministras Andrius Palionis teigė, kad jis reikšmingas žemės ūkio sektoriui, šeimos ūkių tęstinumui.

Bioversija m7 2026 03 18

Pasak ministerijos, dabartinė tvarka yra kliūtis šeimos ūkių kartų kaitai – ūkininkai, nusprendę nebeūkininkauti ir perleidę savo ūkį ar jo dalį šeimos nariams, turi nutraukti valstybinės dirbamos žemės nuomos sutartį, o ūkio perėmėjas, norėdamas toliau naudotis šiais sklypais, privalo iš naujo inicijuoti jų nuomą.

Dėl to, pasak ministerijos, atsiranda rizika prarasti ūkį perleidusio šeimos nario nuomotą žemę, nes ji gali būti išnuomota kitiems ūkininkams.

Ministerijos Melioracijos, žemės ūkio žemės ir infrastruktūros departamento direktorė Aura Šalugienė anksčiau yra sakiusi, kad pataisos leis iš valstybės išnuomotą žemę perleisti tik tada, kai bus perleidžiamas ir ūkininkauti atsisakančio žmogaus ūkis.

Šaltinis: BNS
Gudinas m8 2025 08 11

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ar svarstėte įsigyti mažą valstybinės žemės sklypą?
Visos apklausos