Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Agropolitika
Viceministras: nesitikime, kad išvengsime pievų atkūrimo
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM)  laikinai sustabdžius reikalavimą atkurti daugiametes pievas, viceministras Egidijus Giedraitis sako, kad nesitikima, jog jų visiškai atkurti nereikės, tačiau tikėtina, kad tą daryti reikės mažesniais plotais, nei numatyta iki šiol.

„Nelabai tikime, kad išvengsime pievų atkūrimo, greičiausiai vis tiek reikės atkurti, bet žymiai mažesniu procentu“, – LRT radijui teigė viceministras.

Anot jo, tikimasi, kad Europos Komisija priims sprendimus, kurie leistų sumažinti daugiamečių pievų kasmetinį referencinį santykį. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Negali niekas atsipalaiduoti, kad tų pievų nereiks atkurti, tačiau svarbu yra, kad prieš savaitę įvyko susitikimai darbuotojų lygiu ir ministras susitiko su komisaru, Žemės ūkio direktorato vadovu. Mums buvo pasakyta, kad galėsime keisti deleguotą reglamentą, reiškia, galėsime šiek tiek pakeisti referencinius plotus“, – sakė E. Giedraitis.

Žemdirbiams reikalaujant panaikinti įpareigojimą dalyje ariamos žemės atkurti daugiametes pievas, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pirmadienį laikinai sustabdė sprendimų dėl jų atkūrimo vykdymą.

Galutinį sprendimą dėl prievolės atkurti daugiametes pievas ir ganyklas ar dėl tokios prievolės atšaukimo planuojama pateikti iki kovo 20 dienos.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos