Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Agropolitika
Valstybinę žemę deklaruoti galima iki liepos 8 dienos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Ūkininkai, turintys galiojančius valstybinės žemės nuomos dokumentus, bet dėl nekorektiško valstybinės žemės duomenų sluoksnio negalintys užbaigti deklaruoti žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų iki birželio 14 d., duomenis galės pakeisti iki liepos 8 dienos.

Išmokų mažinimo nuoskaitos dėl vėlavimo nebus taikomos. 

Ši išimtis taikoma tik tiems pareiškėjams, kurie susiduria su valstybinės žemės deklaravimu ir turi galiojančias valstybinės žemės nuomos sutartis.

Bioversija 22 02 02

Svarbi sąlyga – paraišką asmuo turi būti pateikęs iki birželio 14 dienos. Tokiu atveju valstybinės žemės sklypus, patenkančius į valstybinės žemės ar laisvos valstybinės žemės sluoksnius, kurių Nacionalinė žemės tarnyba neperdavė VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrui, bus galima deklaruoti keičiant paraiškos duomenis.

Sankcijos nebus taikomos tik už vėliau deklaruotų laukų valstybinėje žemėje paraiškos dalį. Nuo šių metų pakeitus deklaravimo taisykles ir sugriežtinus valstybinės žemės deklaravimo tvarką, nebeleidžiama deklaruoti valstybinės žemės neturint nuomos sutarties, arba suteiktos teisės laikinai naudotis valstybine žeme.

Tačiau pasitaiko atvejų, kai dėl nekorektiškų valstybinės žemės duomenų ne visa teisėtai naudojama valstybinė žemė įkelta į žemės ūkio valdas ar vaizduojama Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje.

Vėluojant pateikti paraiškas (deklaruoti) dėl paties pareiškėjo kaltės, taikoma nuoskaita – išmokų suma mažinama 1 proc. už kiekvieną pavėluotą darbo dieną.

Šaltinis: ŽŪM
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos