Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Agropolitika
Ūkininkai gali pretenduoti į 260 eurų paramą

Vilnius. Žemdirbiai, kaip ir kiti savarankiškai dirbantys bei nukentėję nuo pandemijos, gali pretenduoti į valstybės paramą ir gauti 260 eurų per mėnesį išmoką.

Praėjusią savaitę apie nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusį žemės ūkį ir galima paramą kalbėta Seimo Kaimo reikalų komitete, klausta, ar žemdirbiai šiemet gali tikėtis išmokų. Pernai smulkiesiems ūkininkams buvo skirta po 200 eurų, jei jie atitiko tam tikrus kriterijus.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinio draudimo skyriaus vedėjo Vaidoto Kalinausko, nors žemės ūkio veikla nuo šių metų pradžios nebėra įtraukta į atitinkamą sąrašą, tačiau ūkininkai gali prašyti jų pajamas įvertinti individualiai. Jei pajamos 2020 m. palyginus su 2019 m. bus sumažėjusios 30 proc. ir daugiau – tokią paramą jie gaus.

Bioversija m7 2024 03 12

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovo teigimu, 2019 m. deklaracijas Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) jau turi, o 2020 m. deklaracijų priėmimas kaip tik dabar vyksta.

„Asmenys jau kreipiasi dėl individualaus vertinimo ir VMI juos rašo į sąrašą. Tie, kurių pajamos tikrai bus kritusios daugiau nei 30 proc. turėtų kreiptis į Užimtumo tarnybą dėl pakartotino skyrimo ir ta išmoka bus skirta nuo naujųjų metų, išmokėta už visą laikotarpį“, - sakė V. Kalinauskas.

Vis dėlto žemdirbių atstovai tikino, kad žemės ūkiui taikyti 30 proc. slenkstį yra neteisinga. Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos vadovo Sauliaus Daniulio teigimu, neatsižvelgta į žemės ūkio specifiką – produkcijos pardavimų persikėlimo iš vienų metų į kitus. Jam pritarė ir Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Svirderskis bei Lietuvos verslinių sodų asociacijos „Vaisiai ir uogos“ prezidentė Vilija Kuliešienė.

V. Kuliešienės teigimu, sodininkai išvis atsimuša į akligatvį, nes 2019 m. sodai stipriai nukentėjo nuo šalnų, tad nėra su kuo lyginti, kad matytųsi per 2020 m. negautos pajamos.

„Mes niekaip negalime įsiterpti su 30 proc., nes 2019 buvo šalnos ir mes faktiškai neturėjome jokių pajamų. Mokame mokesčius, ir nemažus, bet esame neremiami. Turime didelių problemų, nes mokyklos, darželiai nedirba, obuoliai sandėlyje pernoksta - neturime tokių saugyklų, kad tiek ilgai laikytųsi. Padėtis tikrai sudėtinga“, - kalbėjo V. Kuliešienė.

Išklausę žemdirbius ir informaciją apie galimą paramą, parlamentinio komiteto nariai nusprendė formuoti pasiūlymą atsakingoms ministerijoms tobulinti paramos metodiką.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos