Tik viename kanapių mėginyje viršytas neleistinų medžiagų kiekis
2020-11-13

Vilnius. Pluoštinių kanapių auginimas griežtai kontroliuojamas - kaip ir kasmet Valstybinė augalininkystės tarnyba iš kiekvieno lauko ėmė mėginius nustatyti, ar neviršijamas tetrahidrokanabinolio (THC) kiekis augaluose.

Šiais metais 232 augintojai deklaravo 5284,76 ha pluoštinėmis kanapėmis užsėtų plotų (717 laukų). Tai yra net 42 proc. mažiau nei 2019 m. deklaruotas plotas. Pluoštinių kanapių augintojų skaičius, lyginant su 2019 m., sumažėjo beveik 15 proc.

Valstybinė augalininkystės tarnyba pranešė, kad vykdydama pluoštinių kanapių auginimo priežiūrą, iš kiekvieno jų sėjomainos lauko (kiekvienos atskiros veislės) šiemet paėmė 525 mėginius tetrahidrokanabinolio (THC) kiekiui kanapėse nustatyti.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Šį sezoną ūkiuose buvo auginamos 22 pluoštinių kanapių veislės. Pagal užsėtus plotus populiariausios buvo Futura 75, Finola, Uso-31, Santhica 70 ir Santhica 27, Felina 32, Secuieni Jubileu, Henola.

VAT duomenimis, iš visų 525 paimtų mėginių viename pluoštinių kanapių Tiborszallasi veislės mėginyje laboratorinių tyrimų rezultatai viršijo leistiną 0,2 proc. THC ribą. Augintojas, pas kurį THC viršijo nustatytą normą, pluoštinių kanapių pasėlio lauką sunaikino. Visuose likusiuose paimtuose pluoštinių kanapių Tiborszallasi veislės mėginiuose THC kiekis neviršija leistino 0,2 proc. THC kiekio pluoštinėse kanapėse ribos, todėl kitais metais šią veislę bus galima auginti tomis pačiomis sąlygomis kaip ir iki šiol.

VAT, vykdydama pluoštinių kanapių auginimo priežiūrą, pastebi, kad dažniausiai nustatomi nusižengimai, kai nedeklaruojamas pasėlis, nepateikiami pranešimai regioniniams skyriams apie numatomas auginti pluoštines kanapes.

Be to, šiais metais Augalininkystės tarnyba yra gavusi informacijos/pranešimų apie laukus, kuriuose auga savaime sudygusios kanapės (t. y. iš 2019 pluoštinių kanapių sėjos metų). Todėl atkreipia augintojų dėmesį, kad tokiuose laukuose savaime sudygusias kanapes reikia sunaikinti (nupjauti, užarti).

MŪ, VAT inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai