Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
Teisė dirbti žemę turi būti labiau užtikrinta

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas posėdyje išklausė Žemės ūkio ministerijos pateiktą informaciją dėl valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuomos santykių tęstinumo užtikrinimo ir pritarė Žemės įstatymo 9 straipsnio pakeitimo būtinybei, numatant, kad valstybinės žemės nuomos terminas galėtų būti ilgesnis kaip 25 metai.

Žemės ūkio ministerijai pavesta parengti šio įstatymo pakeitimo įstatymo projektą. Planuojama, kad Vyriausybė pateiks šį teisės akto projektą Seimui svarstyti rudens sesijos metu.

Šiuo metu Žemės įstatymo 9 straipsnis nustato, kad žemės ūkio paskirties žemės nuomos terminas negali būti ilgesnis kaip 25 metai. Praktikoje kyla problemų, kadangi dažnai su ūkininkais buvo sudaromos sutartys daug trumpesniam laikui (pvz., 5 metams), todėl kai kurie valstybinės žemės nuomininkai atsidūrė nepalankioje situacijoje.

Bioversija 22 08 31

Siekdama užtikrinti tokių asmenų teisę toliau šia žeme naudotis, taip pat išlaikyti esamų gyvulininkystės ir augalininkystės ūkių stabilumą bei kūrimąsi, Žemės ūkio ministerija buvo parengusi Vyriausybės nutarimo projektą, siūlydama suteikti teisę valstybinės žemės ūkio paskirties žemės nuomininkui vieną kartą pratęsti valstybinės žemės nuomos sutartį ne ilgesniam negu 25 metų terminui.

Tačiau Nacionalinė žemės tarnyba, Teisingumo ministerija ir Vyriausybės kanceliarijos Teisės departamentas nepalaikė šios iniciatyvos ir nurodė, kad įstatyme numatytas maksimalus 25 metų terminas apima ir visus galimus pratęsimus, todėl norint pakeisti Vyriausybės nutarimą pirmiausia turi būti pakeista įstatymo nuostata.

LRS KRK, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos