Seimo kontrolierius pradėjo tyrimą dėl sustabdytų žaliosios energetikos projektų
2010-11-02

Vilnius, lapkričio 2 d. Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius pradėjo tyrimą dėl Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimų agentūros veiksmų, sustabdžiusių ES remiamų atsinaujinančios energijos jėgainių statybos projektus.

Tyrimas pradėtas gavus Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinio direktoriaus Dano Arlausko skundą. Atsakymų institucijos dar nepateikė.

Žemės ūkio ministerija rudenį atmetė 137 projektus, kuriais prašyta paramos vėjo, saulės ir vandens jėgainių statybai ir renovacijai. Ūkininkams, prašiusiems 200 mln. litų paramos, buvo paaiškinta, kad projektai negyvybingi, nes neaiškios elektros supirkimo kainos bent jau artimiausius penkerius metus.

Linas Agro 20 09 01

Parama jėgainėms turėjo būti skirta pagal Lietuvos kaimo rėmimo 2007-2013 metų programos priemones "Parama verslo kūrimui ir plėtrai" bei "Perėjimas ne prie žemės ūkio veiklos".

Žemės ūkio viceministras Mindaugas Kuklierius sakė nemanantis, jog parama bus neįsisavinta - esą jei kils grėsmė neįsisavinti, ji gali būti perskirstyta į kitas "populiaresnes" kryptis. Be to, jis teigė, jog pareiškėjai nebuvo tinkami ir paramą norėjo gauti visai ne kaimo gyventojai, o kiti verslininkai.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikia riboti tiesiogines išmokas (nustatyti „lubas“)?
Orai