Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
Seimo Kaimo reikalų komitete - dėmesys 2018 m. biudžeto projektui

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį nusprendė pritarti 2018 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo projektui ir siūlyti pagrindiniam Biudžeto ir finansų komitetui jį tobulinti, atsižvelgiant į Kaimo reikalų komitetas pasiūlymus.

Balsuojant 6 komiteto nariai buvo „už", 4 „susilaikė".

Išnagrinėję 2018 m. biudžeto projektą bei pateiktus pasiūlymus, komiteto nariai savo ruožtu taip pat siūlo jį tobulinti.

Bioversija 22 08 31

Komiteto narių nuomone, nuo 2014 m. Kaimo plėtros programai skirtas bendrojo finansavimo lygis lyginant su 2007-2013 metų laikotarpiu buvo sumažintas iki 15 proc., o dėl to apsunkinamas kai kurių KPP priemonių įgyvendinimas. Tad komitetas siūlo padidinti Kaimo plėtros programai skirtą bendrojo finansavimo lygį iki 25 procentų nuo 2019 metų.  Tam galėtų būti panaudojamos biudžeto įplaukos iš gautų viršplaninių biudžeto pajamų iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką bei Valstybės valdymui ir valstybės skolos aptarnavimui skirtų lėšų sumažinimas.

Atkreiptas dėmesys ir į savivaldybių vaidmenį administruojant žemės ūkio programas bei priemones. Seimo narių manymu, tikslinių dotacijų savivaldybėms mažinimas apsunkintų žemės ūkio funkcijų, priskirtų savivaldybėms, vykdymą.

Norint užtikrinti sklandų tokių funkcijų vykdymą, būtų tikslinga atstatyti sumažintą finansavimą ir nemažinti specialios tikslinės dotacijos savivaldybėms žemės ūkio funkcijų vykdymui, o palikti tokią, kokia buvo skirta 2017 metais (žemės ūkio funkcijų vykdymui papildomai skirti  1,695 mln. eurų). Nurodoma, kad tam galėtų būti panaudojamos pajamos, gautos pardavus žemdirbių pagal ilgalaikes nuomos sutartis nuomojamą žemės ūkio paskirties žemę.

Komiteto narių dauguma pritarė, kad būtina melioracijai skirti 50 mln. eurų, iš jų - 25 mln. eurų valstybei priklausančių melioracijos įrenginių priežiūrai  ir 25 mln. eurų - melioracijos investicinių projektų įgyvendinimui, t. y. papildomai skirti 15,632 mln. eurų valstybei priklausančių įrenginių priežiūrai ir 25 mln. eurų melioracijos investicinių projektų įgyvendinimui.

Kaimo reikalų komiteto nariai kone vieningai sutarė, kad daug metų melioracijos priežiūrai ir remontui neskyrus pakankamai lėšų, šiemet apverktiną šalies būklę akivaizdžiai pademonstravo pati gamta, o nuostoliai patirti būtent ten, kur melioracijos įrenginiai yra labiausiai nusidėvėję.

Biudžeto ir finansų komitetui teikiamame siūlyme nurodoma, kad melioracijai galima būtų naudoti lėšas, gautos pardavus žemdirbių pagal ilgalaikes nuomos sutartis nuomojamą žemės ūkio paskirties žemę. Tam kasmet reikėtų parduoti iki 50 tūkst. ha išnuomotos žemės.

Komitetas pritarė ir Šilutės rajono polderių sistemos priežiūros bei eksploatacijos finansavimui. Siūloma Žemės ūkio ministerijos valdymo sričiai 2018 m. papildomai skirti 1,713 mln. EUR Šilutės rajono polderių sistemos priežiūrai ir eksploatacijai, iš jų 0,780 mln. EUR valstybės investicijų programai numatant siurblinių rekonstrukciją.

Dėmesys į polderius atkreiptas, nes būtent šiemet pirmą kartą per visą polderių eksploatavimo laiką spalio mėnesį kilusio potvynio metu apsemti keliai, pralaužti pylimai. Vykstant klimato atšilimui esą ateityje tokių potvynių gali tik daugėti, o esanti polderių sistema morališkai pasenusi, tad skubiai reikalingas jos remontas.

Kaimo reikalų komitetas taip pat siūlo į Valstybės investicijų 2018-2020 m. programą įtraukti ir skirti 81,2 tūkst. eurų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Gyvulininkystės instituto pastato stogo remontui.

MŪ, LRS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos