Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Agropolitika
Seime – siūlymas stabdyti ŽŪM perkėlimą

Vilnius. Beveik 40 Seimo narių siūlo Vyriausybei nutraukti Žemės ūkio ministerijos perkėlimą į Kauną.

Parlamentarai siūlo Seimui priimti rezoliuciją dėl ministerijos nebekėlimo į Kauną.  Rezoliuciją remia 11 konservatorių, visa 8 socialdemokratų frakcija, 7 liberalai, 6 lenkai,  „tvarkietis“ Kęstutis Bartkevičius, du „socialdarbiečiai“ Petras Čimbaras ir Artūras Skardžius bei Mišriai Seimo narių grupei priklausantys Aušrinė Armonaitė ir Andrius Mazuronis.

Dokumentą parėmęs buvo ir Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas, tačiau savo parašą vėliau atšaukė.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

A. Stančikas BNS  teigė, kad rezoliucijos projektą pasirašė ketvirtadienio rytą, nes, jo teigimu, tada dar neturėjo „pilnos informacijos apie perkėlimą“, bet parašą atsiėmė po pietų, šiuo klausimu pasikalbėjęs su žemės ūkio ministru Giedriumi Surpliu.

„Padiskutavome, išsiaiškinau, kokioje stadijoje perkėlimas yra. Kėlė nerimą užsitęsęs procesas. Ministras patikino, kad realiai apie liepos mėnesį matome ministeriją perkeltą į Kauną. Tada situacija keičiasi, jeigu jau darbas eina į pabaigą, tai stabdyti nerealu. Man iš pradžių buvo susidaręs įspūdis, kad (perkėlimas – BNS) tebėra daugiau kalbų lygyje, o ne veiksme“, – sakė A. Stančikas.

Rezoliucijos projekte sakoma, kad dėl ministerijos perkėlimo unikalumo kyla įvairių su šio proceso teisėtumu, procedūromis, nauda ir grėsmėmis susijusių klausimų.

Pabrėžiama, kad ministerijos perkraustymui nepritaria ūkininkų interesams atstovaujančios organizacijos. 

Taip pat akcentuojama, kad ministeriją įkurdinus Kaune bendradarbiavimas su valstybės valdžios institucijomis, esančiomis dviejuose miestuose, taps sudėtingas ir brangus.

Rezoliucijos projekte tai pat pabrėžiama, kad Seimas, 2017-ųjų balandžio 27-ąją nepritarė  siūlymui dėl ministerijos perkėlimo į Kauną.

Žemės ūkio ministerija iškeliama į Kauną Vyriausybės sprendimu. Pagal planą, ji turėtų būti perkelta iki 2020 metų kovo pabaigos.

Buvo paskelbtas ministerijos patalpų Kaune nuomos konkursas, laimėtojas kol kas neatrinktas.

Visuomenėje jau kilo nepasitenkinimas, kad nuomos konkurse dalyvauja ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio kontroliuojama „Vičiūnų“ grupės įmonė „Kauno saulėtekis“. Ji siūlo ministerijai įsikurti būsimame verslo centre „Magnum“.

BNS, MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kokią inovaciją jums pavyko šiemet įsigyti ir įdiegti savo ūkyje?
Visos apklausos