Pildosi žemės ūkio ministro komanda
2021-02-17
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Darbą Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) pradėjo antrasis viceministras Donatas Dudutis, kuruosiantis žemėtvarkos, melioracijos, nekilnojamo turto, geodezijos, žuvininkystės, mokslo bei inovacijų, kooperacijos ir verslumo skatinimo sritis.

ŽŪM praneša, kad miškotyros magistro laipsnį turintis D. Dudutis pastaruosius metus dirbo Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacijoje miškų ūkio politikos ir valdymo ekspertu. 2016–2019 m. jis Aplinkos ministerijoje vadovavo Miškų departamentui, buvo Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vadovas.

Prieš tai viceministras penkerius metus vadovavo privačiai įmonei, taip pat yra dirbęs verslo konsultantu. 2001–2010 m. D. Dudutis dirbo Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškų ūkio plėtros skyriaus vedėju, iki tol jis buvo Miškų ir saugomų teritorijų departamento prie Aplinkos ministerijos Miškų ūkio plėtros skyriaus viršininkas.

RVAC 21 09 30

Karjerą valstybės tarnyboje D. Dudutis pradėjo 1997 m. Žemės ir miškų ūkio ministerijos Miškų ūkio departamento Miškų strategijos skyriuje.

Gruodžiui baigiantis darbą ministerijoje pradėjo pirmasis žemės ūkio viceministras Paulius Lukševičius, kuruojantis auginimo, gamybos ir prekybos sritis.

Prieš tapdamas žemės ūkio viceministru, P. Lukševičius užsiėmė konsultacine veikla, dirbo su įvairiais investiciniais projektais. 2015-2017 m. buvo UAB „Kauno kranai“ generalinio direktoriaus pavaduotojas, valdybos narys. 2012-2015 m. – šios bendrovės valdybos pirmininkas. Prieš tai užėmė VĮ „Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūros“ direktoriaus pareigas.

Viceministras P. Lukševičius yra baigęs Kauno technologijos universiteto vadybos magistrantūros studijas, nuo 2019 metų – Kauno miesto tarybos narys.

Sausio pradžioje ŽŪM kanclerio pareigas pradėjo eiti ekonomisto išsilavinimą turintis Valdas Aleknavičius.

ŽŪM praneša, kad naujasis kancleris turi daugiau kaip 20 metų vadovaujamo darbo versle patirties, 2009-2011 m. ir 2020 m. dirbo Kalvarijos savivaldybės administracijos direktoriumi, o 2011-2015 m. buvo šios savivaldybės meras.

V. Aleknavičius yra baigęs ekonomikos studijas Lietuvos žemės ūkio universitete, kur įgijo ekonomisto-organizatoriaus specialybę. Nuo 2006 m. buvo Kalvarijos vietos veiklos grupės pirmininkas - projektų vadovas.

Nuo sausio pradžios žemės ūkio ministro patarėjais dirba Algirdas Igorius, Kristina Simonaitytė ir Daivaras Rybakovas. 

Žemės ūkio ministro patarėjas ir atstovas spaudai A. Igorius anksčiau dirbo LRT žurnalistu, įmonėje „Baltijos TV“ yra dirbęs žinių tarnybos direktoriumi, vyriausiuoju redaktoriumi ir žurnalistu. 

K. Simonaitytė ministrui patarinėja klimato kaitos, ekosistemų ir aplinkosaugos priemonių klausimais. Iki šiol ji dirbo Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupėje, kur kuravo ekosisteminių paslaugų temą.

D. Rybakovas kuruoja kooperacijos, trumpųjų maisto tiekimo grandinių, maisto švaistymo klausimus. 2015-2020 metais jis buvo Jurbarko rajono savivaldybės tarybos narys, o 2019-2020 metais – mero pavaduotojas.

MŪ, ŽŪM inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai