Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Agropolitika
Pieno sektoriui reikia ilgalaikių sutarčių, susietų su pasaulinėmis tendencijomis

Vilnius. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, kad Lietuvos pieno rinkai yra reikalinga nauja kainų metodika, su pasaulinėmis tendencijomis susietos ilgalaikės pieno pardavimo sutartys ir rizikos valdymo fondas.

Lietuvos ilgalaikės pieno sektoriaus plėtros strategijos gairės, kurias kartu rengė smulkieji, stambieji pieno ūkiai, pieno supirkėjai ir perdirbėjai, mokslo ir valdžios atstovai, lapkričio 20 d. pateiktos Pieno tarybai.

„Susitarimas dėl kainų metodikos yra šios strategijos ašis, turime kalbėti apie teisingą kainą. „Pririšus" sutartyse numatytas kainas prie pasaulinių pieno kainų, gamintojai, sekdami pasaulines tendencijas, galės prognozuoti pieno gamybos perspektyvas ir efektyviau planuoti veiklą bei investicijas. Pieno kainos gali augti, gali kristi, bus dar visko, tačiau svarbiausia, jog ji turi būti teisinga, kad krizės našta negultų vien ant gamintojų pečių", - pranešime spaudai cituojamas B. Markauskas.

Dimedium 21 11 03+ Bioversija 21 12 30

Anot jo, tai yra svarbiausias prioritetas, o rizikos fondo steigimas padėtų suvaldyti rizikas, ūkininkai jaustųsi saugesni. Visa tai prisidėtų ir prie vieno svarbiausių strategijos gairėse numatytų tikslų - pasiekti, kad 2030 m. Lietuvoje būtų parduodama 3 mln. tonų pieno.

Be šių svarbiausių akcentų, bus siekiama sukurti ir priemones, nukreiptas į tikslingą gamybos didinimą, į naujų ūkių kūrimąsi, veislininkystės skatinimą ir gyvūnų gerovės gerinimą. Finansavimas būtų skiriamas su aiškiu įsipareigojimu didinti gamybą, taip pat būtų peržiūrimos finansavimo paraiškų formos, kad ūkininkams būtų kuo paprasčiau. Numatytos ir kitos pieno sektoriaus plėtrą skatinančios priemonės.

Ilgalaikę pieno sektoriaus plėtros strategiją  nuspręsta kurti siekiant apibrėžti pieno sektoriaus kryptis bei rasti socialinį susitarimą  tarp visų susijusių dalyvių - gamintojų, perdirbėjų ir valstybės institucijų.  

ŽŪM, MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos