Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
NMA ir toliau vadovauja E. Bėrontas

Vilnius. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Erikas Bėrontas paskirtas antrai ketverių metų kadencijai. Įsakymą dėl jo paskyrimo penktadienį pasirašė žemės ūkio ministras.

Vakar ministras B. Markauskas teigė neapsisprendęs, ar paskirs E. Bėrontą antrai kadencijai. „Didelė ir svarbi įmonė, dideli pinigai ir daug interesų. Rezultatai tikrai neblogi, o išoriniai vertinimai skirtingi. Kaip atrinkti, kas yra gandai, o kas tikrovė? Man tikrai sudėtinga apsispręsti", - sakė B. Markauskas.

Jis sakė, kad naujo konkurso NMA vadovo pareigoms organizavimas reikštų nepasitikėjimą dabartiniu vadovu. „O jeigu viskas gerai, tai kam konkursą skelbti?", -svarstė B. Markauskas.

Bioversija 22 08 31

Komentuodamas šiandienos sprendimą skirti E. Bėrontą antrai kadencijai, B. Markauskas kalbėjo: „Turėjome ilgą pokalbį, įvertinome padarytus darbus ir, turiu pasakyti, visi rodikliai ir tikslai, kurie buvo keliami, yra pasiekti - tiek Nacionalinei mokėjimų agentūrai, tiek pačiam vadovui. NMA veikla gerai vertinama europiniu mastu, pakankamai didelis socialinių partnerių palaikymas".

Ministro teigimu, naujas konkursas į NMA vadovo pareigas nebuvo skelbtas ir dėl to, kad nenorėta stabdyti projektų, įskaitant ir agentūros pertvarkos.

B. Markauskas teigė, kad su E. Bėrontu aptartas ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos atliekamas (FNTT) tyrimas dėl NMA sprendimų, skiriant europinę paramą kooperatyvui „Pienas LT". Ministro teigimu, jeigu E. Bėrontui būtų pareikšti įtarimai, jis būtų atleistas.

Buvęs Vilniaus savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vadovas E. Bėrontas NMA vadovu tapo 2014 metų pradžioje, laimėjęs konkursą.

NMA direktorių skiria ir atleidžia žemės ūkio ministras, o tas pats vadovauti NMA gali tik dvi kadencijas iš eilės.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos