Ministrų kabinetas nusprendė atleisti J. Milių
2016-09-28

Vilnius. Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė atleisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovą Joną Milių. Jis atleidžiamas nuo spalio 5 dienos, rašoma priimtame Vyriausybės nutarime.

„Aš norėjau garbingo paaiškinimo, už ką", - žurnalistams sakė iš posėdžio išėjęs J. Milius. Jis teigė kol kas nesvarstantis galimybės kreiptis į teismą, kur siektų kompensacijų dėl galimai neteisėto atleidimo.

Pareigūnas sakė turėjęs darbo pasiūlymą nuo kitų metų iš vienos organizacijos Europoje, kurios neįvardijo.

Linas agro mob 21 06 04

Paklaustas, ar vyks ten dirbti, J.Milius teigė: „Nežinau. Du mėnesiai šiandien sukako, kai kasdien kalbu jums ir visi kalba apie tai, kuo aš esu kaltinamas, tačiau niekas neįvardija, kuo aš esu kaltinamas".

VMVT direktorius tvirtino, jog aiškindamas atleidimo motyvus ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius jam priminė jo pokalbius telefonu.

„Dėl skambučių, ypatingai į kitas šalis. Aš tikrai skambinau ir Japonijos vadams, ir Jungtinių Amerikos Valstijų vadams, tame tarpe ir Rusijos vadams", - kalbėjo J. Milius.

Klausiamas dėl pokalbių su rusais, pareigūnas sakė nepažeidęs jokių įstatymų.

„Praktiškai paskambinu kolegai, nori susitikti verslininkai, pakalbėti, kokios ten yra kliūtys toje valstybėje ir ką ten padaryti, kad ko nerastų, pavyzdžiui apie listeriją. Pavyzdžiui, ar galima virtą koldūną vežti? Mano klausimas", - kalbėjo VMVT vadovas.

J. Miliaus atleidimui reikėjo ne mažiau kaip aštuonių iš 15 Ministrų kabineto narių balsų.

Teisėsaugos akiratin patekęs pareigūnas atleistas po to, kai Vyriausybė nepritarė jo veiklos ataskaitai. Vyriausybės įstatymas numato, kad tai gali būti pagrindas atleisti Vyriausybės įstaigos vadovą.

Klausimas dėl galimybės J.Miliui toliau eiti pareigas iškilo, teisėsaugai pareiškus jam įtarimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas įtarimus neigia ir pats atsistatydinti neketino, nors trauktis iš pareigų jį ragino aukščiausi šalies vadovai.

Prokurorai įtaria, kad šaldytus maisto produktus gaminanti Kauno bendrovė „Judex" per parlamentarą „tvarkietį" Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

J.Milius kartu su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene pastaruoju metu prieštaringų vertinimų sulaukė ir dėl dalyvavaimo vakarienėje ir medžioklėje su verslininkais. Galimą pareigūnų interesų konfliktą aiškinasi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai