Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Agropolitika
Ministro pažadas – žemės įsigijimo tvarka bus koreguojama

Vilnius. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pripažino, kad įstatymas, apribojantis žemės įsigijimą susijusiems asmenims, neveikia. Pasak jo, padėtį bus bandoma taisyti.  

Tokius pažadus ministras pradėjo dalyti Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungai paprašius dar labiau griežtinti žemės įsigijimą dideliems ūkininkams ir ūkiams, o Europos Sąjungos tiesioginių išmokų bazinei daliai nustatyti 60 tūkst. Eur ribą. Šie reikalavimai išdėstyti organizacijos kreipimesi į šalies vadovus prašant imtis veiksmų.

Pasak Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos vicepirmininko Vytauto Buivydo, ūkiai akivaizdžiai stambėja, o smulkūs, vidutiniai, šeimos ir jaunųjų ūkininkų valdomi ūkiai traukiasi, nes neatlaiko konkurencijos.  

Bioversija 23 01 16

K. Navicko teigimu, labai svarbu, kad šeimos ūkių atstovai rodo aktyvumą ir teikia siūlymus, bet kartu teigė, jog jų veiksmai pavėluoti.  

„Norėtųsi, kad tai būtų buvę praėjusiais metais, kai Strateginis planas tvirtintas ir teiktas Europos Komisijai. Bet ne viskas prarasta – per prioritetus ar kitus dalykus rasime tuos sprendimus, juolab kad ta linkme ir judame“, – trumpoje spaudos konferencijoje, surengtoje skubos tvarka, teigė ministras.  

Pasak jo, žemės įsigijimo ribojimas – besitęsianti problema, nes susijusiems asmenims ribojimus įsigyti žemės numatantis įstatymas neveikia.  

„Neveikia per susietumą juridinių asmenų. Manau, prie šios diskusijos turime grįžti ir nuspręsti, kad veiktų taip, kaip turėtų“,  – teigė ministras.   

Šie reikalavimai numatyti organizacijos kreipimesi į šalies vadovus prašant imtis veiksmų. Jame taip pat prašoma užtikrinti paramą kooperacijai žemės ir miškų ūkyje, sudaryti patrauklias sąlygas kooperatyvams realizuoti produkciją. 

K. Navickas pripažino, kad šeimos ūkių kooperacijos trūksta, bet, jo manymu, ūkininkai čia patys turėtų rodyti didesnę iniciatyvą.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos