Ministrai sieks tiesioginių išmokų suvienodinimo
2019-09-06
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai sutarė drauge veikti siekiant tiesioginių išmokų suvienodinimo. Ketvirtadienį Lenkijoje, Serocke, ministrai pasirašė deklaraciją, kuria siekiama užtikrinti vienodas tiesiogines išmokas visiems Europos Sąjungos (ES) ūkininkams ir tinkamą bendrosios žemės ūkio politikos reformos vykdymą.

„Žemės ūkio produkcijos gamybos kaštų analizė rodo, kad esami tiesioginių išmokų skirtumai ES šalyse narėse – nepagrįsti. Kaip mūsų ūkininkai gali konkuruoti, kai turi laikytis tų pačių reikalavimų, kaip ir gaunantys tris kartus didesnes išmokas?“ – Žemės ūkio ministerijos pranešime cituojamas ministras Andrius Palionis.

Deklaracijoje ministrai kviečia palaikyti esamą žemės ūkio sektoriaus ir kaimo vietovių finansavimo lygį ir ateinančiu finansiniu laikotarpiu, ypatingai atkreipiant dėmesį, kad  Kaimo plėtros finansavimo mažinimas ateityje gali susilpninti kaimo plėtros tikslų pasiekiamumą, ypač mažiau turtingose ES valstybėse narėse.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

„Dabar madinga kalbėti apie naujus tikslus ir iššūkius, tačiau negalima pamiršti pamatinių Sutarties tikslų. BŽŪP, visų pirma, turi užtikrinti saugaus maisto už prieinamą kainą tiekimą, taip pat orias pajamas ūkininkams. Principas „padaryti daugiau su mažesniais ištekliais“ turi savo ribas“, - susitikime kalbėjo ministras A. Palionis,

Šiuo metu tiesioginių išmokų ES vidurkis yra 266 eurai už hektarą, o Lietuvoje jis pernai buvo 166 eurai.

2013 metais Europos Vadovų Taryboje buvo sutarta, jog 2019 metų pabaigoje Lietuvos ūkininkai gaus ne mažiau nei 196 eurus už hektarą. Pagal dabartinį Europos Komisijos pasiūlymą 2027 metais Lietuvos žemdirbiams bus mokamos 80 proc. ES vidurkio išmokos.

BNS, ŽŪM, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai