VMVT pertvarko veiklą
2019-03-04

Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) pertvarko veiklos planavimo, priežiūros ir kontrolės procesų vykdymą. VMVT direktorius Darius Remeika teigia, kad pagrindinis pokyčių tikslas – kokybiškai, skaidriai ir laiku atlikti maisto ir veterinarinę kontrolę.

Planuojami VMVT veiklos pokyčiai pirmiausia buvo aptarti su teritorinių padalinių specialistais ir atsižvelgta į jų pasiūlymus. „Lankstesnis ir efektyvesnis žmogiškųjų išteklių panaudojimas leidžia greitai reaguoti į vis iškylančias naujas grėsmes, ligų protrūkius ir yra ypač svarbus siekiant greitai mobilizuoti visas pajėgas staiga atsiradusiam ligos židiniui ar protrūkiui likviduoti“, – VMVT cituoja D. Remeiką.

Pokyčių tarnyba siekė nuosekliai, gerai pasvėrus ir įvertinus visus argumentus „už“ ir „prieš“. D. Remeika patikino, kad darbuotojai nebus atleidžiami, jų darbo vietos bus išsaugotos. Tiesiog bus keliama jų kvalifikacija, nes verslas nuolat kinta, diegia naujas gamybos technologijas, todėl kartu su verslo pažanga turi keistis ir VMVT, didėti jos specialistų kompetencija.

RVAC 21 09 30

„Ypač daug tikimės iš konsultacinės veiklos, todėl investuosime į inspektorius, gilinsime jų žinias ir kompetencijas“, – pabrėžia tarnybos vadovas. Kaip toks darbų pasiskirstymo modelis veikia praktikoje, buvo išbandyta praėjusiais metais regioniniuose padaliniuose, kai buvo parengti bendri patikrinimų planai ir vykdomi bendri patikrinimai. Pasak D. Remeikos, tikrinama turi būti tai, ką reikia, ir tiek, kiek reikia. Kontrolė turi būti kokybiška, o jos rezultatai duoti didesnę pridėtinę vertę įmonėms, ūkininkams, vartotojams.

Taip pat numatoma, kad šiuo metu visuose teritoriniuose padaliniuose vykdomos maisto kontrolės ir dalis administravimo funkcijų bus perkeltos į regionus. Rajonuose dirbantiems specialistams bus suteikta galimybė dirbti nuotoliniu būdu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai