Lietuva pasirenka būti ekologiškos žemdirbystės šalimi, vadinasi, be GMO
2015-09-18

Vilnius. Lietuvoje nebus auginami genetiškai modifikuoti kukurūzai, nes kraštas lieka ekologinės žemdirbystės šalimi, pareiškė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, trečiadienį ministrų kabinetui pristačiusi dokumentą, kuris bus pateiktas Europos Komisijai, prašant Lietuvą išbraukti iš teritorijų sąrašo, kur galima auginti modifikuotus kukurūzus.

„Šitame įsakyme yra numatyta, kad visą Lietuvos teritoriją išbraukti, kur būtų galima auginti 8 rūšių genetiškai modifikuotus kukurūzus atvirame lauke. Mes šnekame ne apie laboratorijas, nes yra kitur modifikuoti kukurūzai auginami, iš kurių gaminami vaistai, kiti priedai chemijos pramonei, - kalbame apie pašarams auginamus kukurūzus", - po posėdžio trečiadienį sakė V. Baltraitienė.

Anot jos, Lietuva nepasirengusi GMO produktų auginimui, be to, šalies strategija yra priešinga, numatanti skatinti ekologinę žemdirbystę.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

„Kol kas mes nesam tam pasiruošę, galbūt niekada tam nebūsime pasiruošę. Mes auginame ekologinę produkciją ir turime pasirinkti žemės ūkio strategiją, kurlink einame. Ar augindami ekologišką produktą, kuris nesuderinamas su genetiškai modifikuotais organizmais, ar įsileisti genetiškai modifikuotus organizmus, bet tada mažinti ekologinę gamybą. Mūsų strategijoje iki šiol buvo didinti ekologinę, švarią gamybą", - aiškino V. Baltraitienė.

Lietuva savo poziciją Europos Komisijai turi pateikti iki spalio 3 dienos.

Seimo Kaimo reikalų komitetas balandį nusprendė, kad Lietuva turi griežtai pasisakyti dėl GMO auginimo draudimo Lietuvoje. Tokia pat pozicija išsakyta ir rugpjūtį Žemės ūkio konsultavimo taryboje.

Šiemet kovą priimtoje Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje bendrijos šalims suteikta teisė pačioms apsispręsti, drausti ar leisti auginti GMO. Sutarta, kad ES valstybės galės riboti GMO kultūrų auginimą savo teritorijoje.

Lietuvoje GMO šiuo metu nėra auginami. Maisto ir veterinarijos tarnyba nuolat atnaujina ir tikslina Lietuvos rinkoje esančių maisto produktų, kurių sudėtyje yra GMO, sąrašą.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai