Lietuva galės eksportuoti šienainį į Kiniją
2019-01-30

Vilnius. Lietuva į Kiniją galės eksportuoti šienainį, o grūdų rinką planuojama atverti balandį, praneša Žemės ūkio ministerija.

Trečiadienį Pekine Žemės ūkio viceministras Venantas Griciūnas kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotoju Mantu Staškevičiumi  susitiko su Kinijos Generalinės muitinės administracijos viceministru Zhang Jiwen ir pasirašė protokolą dėl šienainio eksporto iš Lietuvos.

„Šio dokumento pasirašymas – tai intensyvaus abiejų šalių institucijų darbo rezultatas, atversiantis kelią Lietuvos įmonėms eksportuoti šienainį į Kiniją. Šios šalies rinka yra viena iš prioritetinių Lietuvos eksporto krypčių, tad džiugu, kad pastaraisiais metais bendradarbiavimas žemės ūkio srityje vis labiau plečiasi“, – teigia žemės ūkio viceministras V. Griciūnas.

Jo teigimu, per susitikimą su kinais pavyko sutarti ir dėl lietuviškų kviečių protokolo pasirašymo datos. Planuojama, kad jau suderintas dokumentas dėl kviečių eksporto bus pasirašytas dar šių metų balandžio mėnesį.

Taip pat gautas Kinijos pažadas gegužę atsiųsti savo specialistus į Lietuvą įvykdyti jautienos gamybos auditą. Kinai pažadėjo apsvarstyti ir galimybę prie minėto audito prijungti maistinius subproduktus, kuriuos Kinijoje labai vertinami.

Ministerijos pranešime teigiama, kad aptardami ateities perspektyvas, Lietuvos ir Kinijos atstovai diskutavo ir dėl paukštienos eksporto iš Lietuvos. Kinijos pusė paskatino intensyviai imtis žingsnių atverti rinką ir lietuviškai paukštienai.

RVAC 21 09 30

ŽŪM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai