Lietuva duoda Briuselį į teismą dėl moduliacijos
2013-09-25

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį nutarė Europos Sąjungos bendrajam teismui skųsti Europos Komisijos sprendimą, kuriuo dėl Lietuvai pritaikytos moduliacijos nuo 2012 metų sumažėjo nacionalinės išmokos už gyvulius ir pasėlius.

Žemės ūkio ministerija pranešė, kad teismo bus prašoma panaikinti EK šių metų liepos 19 dienos sprendimą, kuriuo numatyta Lietuvos žemdirbiams skirti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už 2013 metus, tačiau taip pat išmokoms pritaikyti moduliaciją.

Pasak ministerijos, moduliacijos taikymas neigiamai paveiks viso Lietuvos žemės ūkio augimą. Be to, jos nuomone, neteisinga, kad EK neatsižvelgia į regioninius šalių skirtumus ir visoms siūloma išmokas mažinti vienodai.

Naują išmokų skaičiavimo būdą EK Lietuvai, kaip ir kitoms ES naujokėms, pritaikė dar pernai liepą. Tačiau tuomet Lietuva neapskundė sprendimo, todėl ūkininkams šiemet buvo sumažintos išmokos.

Anksčiau Žemės ūkio ministerija informavo, kad Lietuvai neturėtų būti taikoma moduliacija, nes ES išmokos šalies žemdirbiams dar nepasiekė bendrijos senbuvių vidurkio, balandį Lietuva pateikė nacionalinių išmokų planą, kuriame nebuvo apskaičiuota moduliacija, tačiau EK į šį dokumentą neatsižvelgė.

Moduliacija numato, kad žemdirbiams, kurių bendra Europos Sąjungos ir nacionalinių išmokų už pieną, galvijus, žemės naudmenas bei kitos paramos suma viršija 5 tūkst. eurų (apie 17,3 tūkst. litų), šią sumą viršijanti paramos suma mažinama 10 proc., sumažinant nacionalinę išmoką.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai