Kaups duomenis apie kooperatyvų narius
2017-07-26

Vilnius. Registrų centras kaups duomenis apie kooperatyvų ir žemės ūkio bendrovių narius ir pajininkus. Tokiam Žemės ūkio ministerijos pasiūlymui trečiadienį pritarė Vyriausybė. Ministrų kabineto sprendimu, tokie duomenys bus kaupiami Registrų centro administruojamoje Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS).

Skaičiuojama, kad įstatymo pakeitimų įgyvendinimui reikės 150 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

„Šiai dienai kooperatyvams ir žemės ūkio bendrovėms nėra prievolės teikti duomenis Juridinių asmenų dalyvių informacinei sistemai apie jų narius, o kai kurioms institucijoms, pavyzdžiui Nacionalinei mokėjimo agentūrai, ši informacija yra būtina, administruojant ES paramos paraiškas", - trečiadienį Vyriausybės posėdyje kalbėjo žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Šiuo metu kooperatyvo narių duomenys turi būti tinkamai tvarkomi pačiame kooperatyve įstatuose nustatyta tvarka, kuri valstybės institucijoms dažnai nėra žinoma, todėl, anot Žemės ūkio ministerijos, prireikus gauti šiuos duomenis atsiranda įvairių nesklandumų ir trukdžių.

„Duomenų apie kooperatyvų narius kaupimas prisidėtų prie teisėsaugos, mokesčių administravimo ir kitų funkcijų įgyvendinimo, kooperatyvų veiklos skaidrumo didinimo, būtų sudarytos galimybės skaidriau administruoti 2014-2020 metų Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai bei Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondo lėšas", - teigiama aiškinamajame ŽŪM rašte.

Nurodoma, kad JADIS duomenis apie savo narius turėtų teikti visi įvairių veiklos rūšių kooperatyvai, išskyrus Kredito unijas, nes jos duomenis apie savo narius tvarko Finansų įstaigų įstatyme nustatyta tvarka. Kooperatyvai, registruoti iki įstatymo pakeitimų įsigaliojimo, duomenis apie savo narius JADIS turėtų pateikti iki 2018 metų pabaigos.

Šiuo metu JADIS kaupiami duomenys apie uždarųjų akcinių bendrovių akcininkus ir mažųjų bendrijų narius.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai