Kauno rajono pagalba žemdirbiams - 200 tūkst. eurų
2017-10-18

Kauno r. Kauno rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į liūčių nulemtą sudėtingą situaciją žemės ūkyje ir į tai, kad žemdirbiai nuo tokios rizikos nedraudžiami, nuo žemės mokesčio atleido beveik 2400 ūkininkų ir 40 žemės ūkio įmonių.

Atleidus žemdirbius nuo mokesčių, Kauno rajono savivaldybės biudžetas netenka 200 tūkst. eurų. Anot savivaldybės pranešimo, sprendimas priimtas išnagrinėjus situaciją ir aplankius daugiau kaip šimtą rajono ūkių.

Pasak Kauno rajono Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alvydo Rimdeikos, šiemet vieni laukai skendo mažiau, kiti daugiau, bet nukentėjo visi žemdirbiai: liko maždaug 15 proc. nenuimto derliaus, o nuimtas - blogos kokybės, krito supirkimo kainos.

RVAC 21 09 30

Kauno rajone laukai irgi neišvažiuojami (Kauno r. savivaldybės nuotr.)

Į keblią padėtį pateko ne tik grūdinių kultūrų, bet ir cukrinių runkelių augintojai, daržininkai: derlius pūva, o  pažliugusiuose laukuose sunku panaudoti techniką. Beveik 80 proc. cukrinių runkelių ir 40 proc. kitų daržovių vis dar yra laukuose.

Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė pastebi, kad žemdirbiams sunku tęsti pradėtus projektus, atsiskaityti su bankais.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai