Įsigalioja būtini saugikliai žemės pardavimui
2014-04-29

Vilnius. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo laikinojo įstatymo ir jį lydinčiųjų įstatymų pakeitimus, kuriais įtvirtinami dirbamos žemės įsigijimo saugikliai.

Gegužės 1 dieną baigiasi Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartyje numatytas pereinamasis laikotarpis dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo Lietuvoje ir nustoja galioti konstituciniame įstatyme įtvirtintas ribojimas užsieniečiams įsigyti Lietuvoje žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemę.

Prezidentė pasirašė šių įstatymų pakeitimus, nes jie yra būtini tam, kad žemės pardavimas Lietuvoje nuo gegužės 1 dienos neliktų be jokių saugiklių.

Tačiau, pasak Prezidentės, įstatymuose, kurie buvo priimami labai skubotai ir priimti likus vos 6 dienoms iki draudimo užsieniečiams įsigyti žemės pabaigos, yra trūkumų ir netikslumų.

Todėl pasirašydama įstatymus, Prezidentė kreipėsi į Ministrą Pirmininką, kad Vyriausybė ištaisytų esamus netikslumus, užtikrintų racionalų dirbamos žemės naudojimą ir netaikytų perteklinių apribojimų norintiems dirbti žemę asmenims.

Nuo gegužės 1-osios dirbamą žemę Lietuvoje galės pirkti ir užsieniečiai, ir bendrovės - visiems bus taikomos vienodos pirkimo sąlygos, ją bus galima įsigyti nebūtinai toje vietovėje, kur pirkėjas gyvena. Tačiau jos įsigijimas bus siejamas su žemės ūkio produkcijos gamyba, o įsigytą žemę bus privalu dirbti 5 metus ir tik tada galima ją parduoti.

Visi norintieji galės pirkti ne daugiau kaip 500 hektarų žemės. Daugiau jos galės pirkti tik gyvulių augintojai, o konkretus kiekis priklausys nuo auginamų gyvulių skaičiaus.

Norintieji įsigyti žemės turės turėti trejų metų ūkininkavo patirties arba su žemės ūkiu susijusią specialybę.  

Žmonės, kurie norės daugiau kaip 10 ha įsigyti žemės, privalės gauti leidimus iš Nacionalinės žemės tarnybos. Leidimo nereikės, jei bendras - jau turimos ir įsigyjamos dirbamos žemės plotas - yra mažesnis nei 10 ha.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas, Jūsų nuomone, labiausiai lemia žemės ūkio paskirties sklypų kainą?
Orai