„Ekoagros“ vadovu tapo G.Labanauskas
2018-04-09

Kaunas. Už ekologiškų ūkių bei gamintojų sertifikavimą ir kontrolę atsakingos viešosios įstaigos „Ekoagros“ vadovo konkursą laimėjo kaunietis Gintautas Labanauskas.

Žemės ūkio ministerija naujo įstaigos vadovo pradėjo ieškoti vasarį, nes jai iki šiol vadovavęs Antanas Makarevičius atleidžiamas. Jis šiuo metu serga ir oficialiai bus atleistas, kai jam baigsis nedarbingumas. Kol „Ekoagros“ nepaliks A. Makarevičius, tol įstaigai nepradės vadovauti 54 metų G. Labanauskas.

„Taip, kol kas negaliu pradėti dirbti, konkursą laimėjau, bet sutartis dar nepasirašyta“, – „Mano ūkiui“ sakė G. Labanauskas.

RVAC 21 09 30

Jis pripažino iki šiol neturėjęs tiesioginių sąsajų su ekologiniu ūkininkavimu. „Šiai sričiai skiriama vis daugiau dėmesio, žmonės domisi sveiku maistu ir sveika gyvensena, o man tai irgi nėra svetima. Prieš konkursą plačiau pasidomėjau „Ekoagros“ veikla, bendravau su ekologinių ūkių savininkais, todėl man ši sritis nėra nežinoma. Žinau, kad ekologinio ūkininkavimo srityje yra tam tikrų klausimų, kuriuos reikia spręsti. Tą ir darysiu, kai tik pradėsiu dirbti ir galėsiu pritaikyti savo ilgametę patirtį bei vadybos žinias“, – sakė G. Labanauskas.

G. Labanauskas iki 2014 metų vadovavo Vidaus vandens kelių direkcijai, tačiau dėl nesutarimų su tuometiniu susisiekimo ministru Rimantu Sinkevičiumi buvo atleistas.

Buvęs Kauno rajono vicemeras Antanas Makarevičius „Ekoagros“ vadovu buvo paskirtas 2014 metais, kai ministerijai vadovavo Darbo partijos deleguoti ministrai.

„Aš konkurse dalyvavau be jokio politinio užnugario, man jis nereikalingas. Dirbsiu tol, kol mano darbas tenkins dalininką – Žemės ūkio ministeriją“, – sakė G. Labanauskas.

G. Labanauskas 1999–2011 m. buvo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys, kurį laiką vadovavo partijos Kauno skyriui. 2011 m. po konflikto su LSDP pirmininku Algirdu Butkevičiumi kaunietis buvo pašalintas iš partijos, tuomet subūrė visuomeninį judėjimą „Dirbam Kaunui“. Afganistano karo (1987-1988 m.) dalyvis 2002 metais įkūrė labdaros ir paramos fondą.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai