EK patvirtino 20 mln. eurų paramą paukščių ūkiams
2020-07-30

Vilnius. Po ilgai trukusių derybų ir aiškinimosi, Europos Komisija patvirtino Lietuvos pagalbą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiems paukštininkystės ūkiams.

Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio teigimu, schema patvirtinta trečiadienį vakare ir sektorius „maksimaliai greitai sulauks pagalbos“. Bendra paramos vertė siekia 20 mln. eurų, įskaitant ir de minimis pagalbą (3,5 mln. eurų), preliminariai 12 mln. eurų numatoma skirti skerdenos gamintojams, o 8 mln. eurų – kiaušinių, tačiau lėšos pagal poreikį galės būti perskirstomos.

„Sektoriui buvo ypač sudėtingas pavasaris, kai užsidarė horeca (maitinimo ir apgyvendinimo sektorius, – BNS) sektorius, ne paslaptis, kad mūsų paukštienos potencialas didesnis nei patys suvartojame, (...), pasigaminame 35 proc. daugiau, tačiau užsidarius horeca sektoriui, kuris generavo didelę pridėtinę vertę, sektorius smarkiai nukentėjo“, – sakė ministras.

RVAC 21 09 30

Jo teigimu, ši paramos schema buvo užstrigusi derybos su EK, nes stipriai siejosi su kita schema – parama per pieno perdirbimo įmones. Pasak A. Palionio, buvo dedamos didelės pastangos, samdomi ES institicijų lobistai, kad ta pieno sektoriaus paramos schema būtų sužlugdyta.

Vis dėlto patvirtinus paukštininkystės schemą, paraiškos šiai paramai turėtų būti pradėtos rinkti nuo rugpjūčio 3 d. Planuojama, kad per rugpjūtį pinigai turėtų pasiekti žemdirbius.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai