COGECA viceprezidentu išrinktas M. Maciulevičius
2017-02-10

Briuselis/Kaunas. Europos žemės ūkio kooperatyvų generalinės konfederacijos (kitaip - COGECA) viceprezidentu ketvirtadienį išrinktas Mindaugas Maciulevičius, žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė" vadovas, pastaruoju metu dirbantis ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete.

Į COGECA viceprezidentus M. Maciulevičius kandidatavo ir 2015 m., jo kandidatūrą rėmė Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovai.

M. Maciulevičius Kauno technologijos universitete yra baigęs transporto priemonių inžineriją, žemės ūkio vadybos magistro studijas Aleksandro Stulginskio universitete šiuo metu sustabdęs. Ūkininkavimo veiklą irgi yra sustabdęs, priklauso Jonavos rajono ūkininkų sąjungai. 2016 m. gruodį jis kandidatavo į Žemės ūkio rūmų pirmininko postą.

KWS 21 07 01 mob

M. Maciulevičius yra Žemės ūkio rūmų deleguotas (nuo 2010 m.) į Europos Ekonominių ir socialinių reikalų komitetą, yra vienos iš grupių vicepirmininkas, atsakingas už kaimo žmonių interesus, kaimo plėtrą, žemės ūkį.

COGECA viceprezidento poste M. Maciulevičius pakeitė Graikijos atstovą Vasileją Parolą (Vasileios Parolas). Kitus tris viceprezidentų postus šiuo metu užima Maria Antonia Figueiredo (Portugalijos žemės ūkio kooperatyvų konfederacija „Confagri"), Martinas Pycha (Martin Pycha, Čekijos ūkininkų asociacija), Tomas Memertas (Thomas Memmert, Vokietijos kooperatyvų asociacija).

Europos žemės ūkio kooperatyvų generalinei konfederacijai (COGECA) nuo 2015 m. vadovauja Švedijos ūkininkų federacijos atstovas Tomas Magnusonas (Thomas Magnusson), kuris pagrindiniais savo veiklos prioritetais yra įvardijęs derybas dėl laisvosios prekybos susitarimų ir ES bendrosios žemės ūkio politikos po 2020 m. reformą.

Dabartinės COGECA vadovybės pagrindiniai prioritetai susiję su ES politikos sričių, darančių tiesioginę įtaką žemės ūkio kooperatyvų veiklai, paprastinimu, kooperatyvų gyvybingumo ir konkurencingumo užtikrinimu, kooperatyvu plėtros skatinimu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai