Briuselis Lietuvos pieno gamintojams skirs 13,3 mln. eurų
2016-07-18

Briuselis/Vilnius. Europos Komisija (EK) pieno krizės išvargintiems Lietuvos pieno gamintojams skirs 13,3 mln. eurų dar paramos, tiek pat turės skirti valstybė, pranešė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Pasak jos, tikimasi, kad visa daugiau nei 26 mln. eurų parama bus išmokėta rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais.

„Iš Europos Sąjungos patvirtinta, kad gausime 13,3 mln. eurų. Tiek pat planuojame pridėti ir iš valstybės biudžeto", - BNS iš Briuselio sakė V. Baltraitienė.

Anot jos, visas paramos paketas Europos Sąjungos (ES) pieno gamintojams siekia 350 mln. eurų, jis bus dalijamas proporcingai pagal užimamą rinkos dalį, tačiau Lietuva gavo daugiau nei proporcingai, nes įrodė, kad yra labiau nukentėjusi nuo Rusijos embargo ir pasaulinės pieno krizės nei kitos ES šalys.

Linas agro mob 21 04 01+ Bioversija 21 04 30

Pasak žemės ūkio ministrės, 26,6 mln. eurų ES ir Lietuvos parama turėtų būti išmokėta rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje.

„Liepą ir rugpjūtį turėsime dirbti su žemdirbiškomis savivaldos organizacijomis ir tartis, kaip tas lėšas paskirstyti", - kalbėjo ministrė.

V. Baltraitienė taip pat užsiminė, kad Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje pirmadienį pristatytas dar vienas - 150 mln. eurų paramos projektas, tačiau kol kas žinoma tik tai, kad ši parama tikriausiai bus dalinama atskirai paraiškas pateikusiems ES ūkininkams, mažinantiems pieno gamybą.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate virtualius renginius: posėdžius, seminarus, konferencijas, kt.?
Orai