Augalų savo reikmėms bus galima įsivežti mažiau
2019-08-01

Vilnius. Siekiant apsaugoti teritoriją nuo ligų ir kenkėjų, sumažinti iš ne ES šalių leistinų įsivežti augalų ir jų produktų kiekiai, praneša Valstybinė augalininkystė tarnyba (VAT).

Keičiami į Lietuvą įvežamų ir skirtų ne pardavimui, o savo reikmėms augalų, augalinių produktų ir kitų objektų, kuriems nereikia fitosanitarinio sertifikato, kiekiai. Tokie pakeitimai padaryti atsižvelgiant į Europos Komisijos audito išvadas

„Visame pasaulyje, taip pat Europoje bei kaimyninėse valstybėse pasitaikantys augalų ligų židiniai verčia labai rimtai žiūrėti į galimas grėsmes, todėl visoje ES griežtėja reikalavimai ir vis daugiau dėmesio skiriama ligų ir kenksmingų organizmų kontrolei bei prevencijai“, – sako Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Naujoje LR žemės ūkio ministro taisyklių redakcijoje nustatyta, jog savo reikmėms iš ne ES šalių galima įvežti iki 10 pakelių, bet ne daugiau kaip 10 g vienos rūšies sėklų, iš viso ne daugiau kaip 100 g sėklų; iki 200 g svogūnėlių, gumbasvogūnių bei gumbavaisių; iki 5 kg vaisių ir daržovių; iki 20 vnt. skintų gėlių; iki 5 vnt. kambarinių (vazoninių) gėlių; iki 20 vnt. daigų.

VAT atkreipia dėmesį, kad šie kiekiai netaikomi tiems augalams, produktams ir objektams, kuriuos teisės aktai draudžia įvežti ar numato laikinus įvežimo apribojimus tiek į Lietuvą, tiek į visą ES – pavyzdžiui, bulvių gumbams ar dirvožemiui. Į šį sąrašą nepatenka dekoratyvinių ar vaisius vedančių medžių ir krūmų sodinukai.

Norint į Lietuvą ir kitas ES valstybes įsivežti didesnius kontroliuojamų augalų ir jų produktų kiekius, reikės augalų sveikatingumą įrodančio dokumento – fitosanitarinio sertifikato ir būti įsiregistravusiam fitosanitariniame registre. Dėl registracijos siūloma kreiptis į teritorinius VAT skyrius.

VAT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai