Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Gyvenimas toks...
Vyriausybė spręs, ar bylinėtis su EK dėl 11 mln. eurų

Vilnius. Vyriausybė svarstys, ar Europos Sąjungos (ES) teismo prašyti panaikinti Europos Komisijos (EK) nurodymą Lietuvai sumokėti maždaug 11,3 mln. eurų dėl neva prastai administruotos paramos žemės ūkiui. Ministrų kabinetas trečiadienį diskutuos, ar kreiptis ES Bendrąjį teismą.

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento direktorė Jurgita Stakėnienė sakė, kad Lietuva nesutinka su EK pernai lapkritį priimtu sprendimu pritaikyti maždaug 11,3 mln. eurų sankciją už prastą 2013-2015 metų Kaimo plėtros programos įgyvendinimą ir tiesioginių išmokų mokėjimą. Todėl Vyriausybei siūloma bylinėtis.

„Įgyvendinant Kaimo plėtros programą ir mokant tiesiogines išmokas, Europos Komisija bei Europos Audito Rūmai audituoja programas ir jie nustato vienus ar kitus trūkumus, už kuriuos vėliau jie pritaiko sankcijas arba, kitaip sakant, korekcijas", - aiškino J. Stakėnienė. Ji neprognozavo, kaip galėtų baigtis bylinėjimasis teisme.

Bioversija 23 09 01 m7

„Teismas yra teismas - gali visa korekcija nusibraukti, gali dalis, čia kaip pavyktų įrodinėti. Mes nesutinkame su auditorių pareikštais pastebėjimais", - kalbėjo J. Stakėnienė.

Jos teigimu, vienas iš EK priekaištų buvo smulkių ir vidutinių įmonių nepakankamas tikrinimas - tuo metu dar neveikė Juridinių asmenų dalyvių informacinė sistema (JADIS). Jai 2015 metais pradėjus veikti, Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atidžiau patikrino įmonių veiklą 2013-2015 metais ir nenustatė pažeidimų dėl paramos paraiškų, bet EK į šiuos veiksmus nekreipė dėmesio.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos