Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
ŽŪK „Pienas LT“ numato plėtrą ir kviečia jungtis naujus narius
ŽŪK „Pienas LT“ Žaliavos padalinio vadovas Mindaugas Čėjauskas

Pelningai praėjusius metus užbaigęs ŽŪK „Pienas LT“ įgyvendina investicinius projektus gamybos našumui didinti ir ruošiasi veiklos plėtrai. Norint tinkamai pasirengti pieno perdirbimo augimui ir išlaikyti kooperatyvo konkurencingumą, pieno gamintojai kviečiami pasirašyti stojimo į „Pienas LT“ kooperatyvą preliminarias sutartis.

„Puikūs mūsų kooperatyvo rezultatai ir pastaruoju metu suaktyvėjęs pieno gamintojų noras tapti kooperatyvo dalimi rodo, kad sprendimas apjungti pieno gamybą ir perdirbimą į bendrai valdomą verslą pasiteisina. Nieko nelaukdami skelbiame gerą žinią visos Lietuvos pieno gamintojams – kooperatyvo vartai netrukus vėl bus atidaromi naujiems nariams“, – sako ŽŪK „Pienas LT“ valdybos pirmininkas Tomas Raudonius.

Nuo kovo gamyklą užpildžius daugiau nei 90 proc. kooperatyvui priklausančių narių tiekiamu pienu, naujų narių priėmimas buvo laikinai sustabdytas. Balandį vykusiame Eiliniame visuotiniame narių susirinkime balsų dauguma pritarta investiciniams projektams ir finansavimo programai, kuri skirtingais etapais per kelis metus leis įgyvendinti kooperatyvo plėtrą.

Viešai prieinami duomenys rodo, kad ŽŪK „Pienas LT“ mokama kaina už pieną beveik du metus, įskaitant ir krizės laikotarpį, yra 1–2 ct/kg aukštesnė nei rinkos vidurkis (žr. grafikus Nr. 1 ir Nr. 2). Be to, per 2021-uosius kooperatyvas uždirbo grynojo pelno 1,2 ct patiektam nario baziniam pieno kilogramui, o 2022-aisiais – 4 ct/BP kg, iš kurių dalį numatė išmokėti nariams dividendais bei skirti pajaus kaupimui ir naujoms investicijoms.

Grafikas Nr. 1

Grafikas Nr. 2

Pasak T. Raudoniaus, kooperatyvo elgsena visuomet orientuota į narių ekonominę naudą, o uždirbto pelno paskirstymas – pačių narių rankose. Be to, krizės akivaizdoje, pasitelkus kooperatyvo vidinius išteklius, ieškoma sprendimų padėti ūkiams.

„Nuo sausio mėnesio, koreguodami pieno supirkimo kainas, pelno dalį susimažinome daugiau nei 1 mln. Eur. Narių sprendimu taip pat nutarta kaupti rezervą, kuris leis subalansuoti gaunamas pajamas sunkesniais laikais ir ateityje“, – sako T. Raudonius.

„Pienas LT“ Žaliavos padalinio vadovo Mindaugo Čėjausko teigimu, kooperatyvas patrauklus ir lygybės principu, kuriuo vadovaujantis mokama kaina už pieną. Skirtumą tarp stambiems ir smulkesniems ūkiams mokamos pieno kainos sudaro tik surinkimo kaštai. Taip pat kooperatyvo kainodaroje prie pieno supirkimo kainos numatomi priedai, surenkant pieną kas antrą / trečią dieną (žr. lentelę) bei papildomai 0,5 ct už pieno kokybę.

Lentelė

„Mums ir mūsų ūkiams svarbus kiekvienas centas, kurį taupome per logistikos kaštus, bendrus pirkimus ir teikiamas paslaugas ūkiams, – sako M. Čėjauskas. – Tad kviečiame pieno gamintojus pasinaudoti šia galimybe ir priimti ekonominę naudą kuriantį investicinį verslo sprendimą“.

Etapais priimant naujus narius į „Pienas LT“ kooperatyvą, pirmumo teisė bus teikiama atsižvelgiant į preliminarios sutarties pasirašymo datą, pieno surinkimo efektyvumą ir ūkio kooperatinio verslo principų suderinamumą.

„Mes tikime, kad kuo mūsų daugiau, tuo mes stipresni dirbdami sau“, – ragindamas apsvarstyti galimybę prisijungti prie kooperacijos sako T. Raudonius. 

Norintieji prisijungti prie kooperatyvo veiklos kviečiami susisiekti su Žaliavos padalinio vadovu Mindaugu Čėjausku, Tel. +370 657 93 840 arba el. paštu: mindaugas.cejauskas@pienaslt.eu

Užsakymo Nr. 11257
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos