Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Verslo informacija
Veiksmingi beicai – didesnis ūkinis efektyvumas. Ruošiamės sparčiai artėjančiai pavasario sėjai

Kompanija „Syngenta“ tęsia rekomendacinių straipsnių ciklą apie svarbiausius darbų etapus ruošiantis sparčiai artėjančiai pavasarinei sėjai. Kodėl labai svarbu pasirinkti patį veiksmingiausią beicą, aiškina „Syngenta“ produktų ekspertas dr. Juozas SEMAŠKA.

Tinkamai paruoštos ir laiku pasėtos sėklos yra derlingo pasėlio pagrindas. Sėklos turi atitikti kokybinius rodiklius ir būti neužterštos piktžolių sėklomis, vienodo stambumo, gero daigumo, sveikos – nepažeistos ligų, neužkrėstos jų pradais. Beicavimas yra vienas iš svarbiausių būdų užtikrinti apsaugą nuo ligų ankstyvaisiais augimo tarpsniais.

Sėklų beicavimas taip pat turėtų pagerinanti ir pagreitinti augalų įsišaknijimą – ir tai gali būti papildomas veiksnys, padedantis augalams lengviau išgyventi nepalankias sąlygas: sausrą, užmirkimą.

Iš beicuotų sėklų augantys vasariniai javai geriau ištveria sausrą, aktyviau iš dirvos pasisavina maisto medžiagas, būna mažiau jautrūs šalnoms arba po jų greičiau atsigauna. Beicavimas augalams saugiais beicais yra viena iš svarbiausių priemonių, padedančių išsaugoti derlių.

„Sėklų beicavimas yra palyginti nebrangi, tačiau nepamainoma augalų apsaugos nuo ligų, o kartu ir nepalankių orų neigiamo poveikio švelninimo priemonė, padedanti tvirtą pamatą derlingiems pasėliams. Veiksmingų beicų ūkinis efektyvumas gali siekti iki 15 proc. išsaugoto derliaus“, – pabrėžia „Syngenta“ produktų ekspertas dr. Juozas Semaška

Gerai žinomos Maxim šeimos beicų naudotojams, „Syngenta“ prieš trejus metus pristatė naujos veikliosios medžiagos – sedaksano – pagrindu sukurtus beicus. Tai nauji Vibrance šeimos produktai: Vibrance Duo, Vibrance Star.

„Šios šeimos beicų pagrindas yra kontaktinio ir lokalaus sisteminio veikimo, pirazolo-karboksamidų bei fenilpirolų cheminėms grupėms priklausančių – sedaksano ir fludioksonilo veiklių medžiagų deriniai. Jie skirti vasarinius javus – miežius, kviečius, kvietrugius bei avižas – apsaugoti nuo tokių ligų, kaip daigų pašaknio puvinių, kietųjų kūlių, daigų septoriozės, dryžligių, rizoktoniozės ir miežių bei avižų dulkančiųjų kūlių“, – platų veikimo spektrą pabrėžia J. Semaška.

Visi „Syngentos“ beicai yra gaminami taikant pažangią produkto gamybos technologiją Formula M – tai užtikrina tolygų grūdų padengimą ir gerą produkto prilipimą, iki minimumo sumažinamas beico nudulkėjimas ir taip užtikrinama darbo ir aplinkos sauga

Šiuose beicuose yra dvi veikliosios medžiagos: fludioksonilas – žinomas dėl savo veiksmingumo nuo Fusarium grybų, kietųjų kūlių, tinkliškosios dryžligės ir sedaksanas – išsiskiriantis veiksmingumu nuo rizoktoniozės, pašaknio ligų, kietųjų kūlių, bei pasižymintis unikalia šaknų augimą skatinančia savybe. Abi šios veikliosios medžiagos buvo sukurtos ir naudojamos tik beicuose. Jos nėra naudojamos jokiuose, javų apsaugai nuo lapų ligų skirtuose fungiciduose, todėl iki minimumo sumažėja ligų atsparumo išsivystymo riziką.

Vibrance Star yra papildytas ir trečiąja veikliąja medžiaga – tritikonazolu. Ši veiklioji medžiaga veiksmingai saugo miežius ir avižas nuo dulkančiųjų kūlių. Visi „Syngentos“ beicai yra gaminami taikant pažangią produkto gamybos technologiją Formula M. Jos sudedamosios dalys užtikrina tolygų grūdų padengimą, beico prilipimą ir laikymąsi ant grūdų, iki minimumo sumažinančią beico nudulkėjimą ir užtikrinančią saugų darbą ir aplinkosaugą.

Išsamių naudingų patarimų rasite kituose ciklo „Ruošiamės sparčiai artėjančiai pavasario sėjai“ straipsniuose:

Viskas prasideda nuo sveikos, švarios, gyvybingos sėklos

Kaip taisyklingai ir saugiai atlikti beicavimą

Apsaugota sėkla - gausaus derliaus pagrindas

Užsakymas Nr. 10396

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos